Calendar

lunmarmiejoivinsâmDum
1
2
3
4
5
6
Zilele Cetății Târgoviște
Zilele Cetății Târgoviște @ Curtea Domnească
sept. 6 toata ziua
[:ro]Zilele Cetății Târgoviște[:] @ Curtea Domnească
06 septembrie Activități tradiționale, artistice și culturale 09.00 – Deschidere Târgul negustorilor organizat de Primăria Municipiului Târgoviște- Locație: Parcul Chindia 09:00 – Deschidere eveniment Grădini internaționale – Locație: Parcul Chindia…
7
Zilele Cetății Târgoviște
Zilele Cetății Târgoviște @ Curtea Domnească
sept. 7 toata ziua
[:ro]Zilele Cetății Târgoviște[:] @ Curtea Domnească
07 septembrie Activități tradiționale, artistice și culturale 09.00 – 23.00 –Târgul negustorilor organizat de Primăria Municipiului Târgoviște – Locație: Parcul Chindia 09.00 – 23.00 – Târgul meșterilor populari organizat de…
MOTANUL ÎNCĂLȚAT 11:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Parcul Chindia - Zilele Cetății Târgoviște
sept. 7@11:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Parcul Chindia - Zilele Cetății Târgoviște | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Charles Perrault regia: Alin Antemir  
8
Zilele Cetății Târgoviște
Zilele Cetății Târgoviște @ Curtea Domnească
sept. 8 toata ziua
[:ro]Zilele Cetății Târgoviște[:] @ Curtea Domnească
08 septembrie Activități festive și religioase 09:00 – Slujba religioasă de Sfânta Zi a Nașterii Maicii Domnului – Locație: Catedrala Mitropolitană Târgoviște 12:00 – Procesiune. Traseu: Mitropolia Târgoviște-Bulevardul Mircea cel…
9
O SCRISOARE PIERDUTĂ 19:00
O SCRISOARE PIERDUTĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
sept. 19@19:00
[:ro]O SCRISOARE PIERDUTĂ [:en][:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
de I.L. Caragiale Regia: Sorin Militaru Costume: Valentin Codoiu Distribuția: Tipătescu – Dorin Zachei, Zoe – Paula Chirilă, Trahanache – Paul Chiribuță, Catavencu – Liviu Cheloiu, Pristanda – Ilie Ghergu, Cetățeanul turmentat…
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE 19:00
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
sept. 20@19:00
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Regia: Scott Johnston (Scoția) Cu Voluntari ai Festivalului BABEL: Anca Gabriela Vezeteu, Ioana Teodora Brezoi-Mirică, Iulia Elena Stroie, Camelia Elena Barbu, Ștefania Beatrice Stelea, Dariana Rebeca Zamfir, Anca Elena Bălaș,…
SOSESC DESEARĂ 19:00
SOSESC DESEARĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
sept. 21@19:00
[:ro]SOSESC DESEARĂ[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
de Tudor Mușatescu regia: Laurențiu Calomfirescu
MOTANUL ÎNCĂLȚAT 10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
sept. 22@10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Charles Perrault regia: Alin Antemir  
SONATA KREUTZER 19:00
SONATA KREUTZER @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
sept. 22@19:00
SONATA KREUTZER @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
după Lev Tolstoi Un spectacol de Mc Ranin   Distribuția: Tolstoi – Mihai Verbițchi Natalia – Iulia Verdeș Poznicev – Ilie Iordan Trukacevski – Mircea Silaghi
MĂRUL DE AUR 10:00
MĂRUL DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
sept. 24@10:00
[:ro]MĂRUL DE AUR[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după Frații Grimm Un spectacol de Monica Baldea Cu Ana Maria Cucută
O NOAPTE FURTUNOASĂ 12:00
O NOAPTE FURTUNOASĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
sept. 26@12:00
O NOAPTE FURTUNOASĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
operă de Paul Constantinescu  după comedia omonimă de I.L. Caragiale Un spectacol de Traian Savinescu   Teatru de animație, dedicat spectatorilor peste 12 ani
FRUMOS E ÎN SEPTEMBRIE LA VENEȚIA 19:00
FRUMOS E ÎN SEPTEMBRIE LA VENEȚIA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
sept. 27@19:00
FRUMOS E ÎN SEPTEMBRIE LA VENEȚIA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Teodor Mazilu Spectacol-coupé Un spectacol de Mc Ranin și Cătălina Baciu  
ARGONAUTAS – Avanpremieră 19:00
ARGONAUTAS – Avanpremieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
sept. 30@19:00
Un spectacol de Mc Ranin Coproducție româno-portugheză

Comentariile sunt închise.