Calendar

lunmarmiejoivinsâmDum
1
2
3
4
SALONUL NR. 6 19:00
SALONUL NR. 6 @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 4@19:00
[:ro]SALONUL NR. 6[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de A. P. Cehov regia: Dumitru Acriș
5
MICA SIRENĂ 10:00
MICA SIRENĂ @ Sala Mihai Popescu
mai 5@10:00
[:ro]MICA SIRENĂ[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia și scenariul: Gabriel Apostol Scenografia: Oltea-Clara Darângă Răsnovanu    
MIREASĂ DE ÎMPRUMUT 19:00
MIREASĂ DE ÎMPRUMUT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 5@19:00
[:ro]MIREASĂ DE ÎMPRUMUT[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Astrid Lindgren regia: Răzvan Popa
6
CINEVA ARE SĂ VINĂ 19:00
CINEVA ARE SĂ VINĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 6@19:00
[:ro]CINEVA ARE SĂ VINĂ[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Jon Fosse regia: Monica Pop
7
8
9
HÄNSEL ȘI GRETEL 10:00
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Sala Mihai Popescu
mai 9@10:00
[:ro]HÄNSEL ȘI GRETEL[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Frații Grimm Regia: Georgeta Lozincă Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss  
HÄNSEL ȘI GRETEL 10:00
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Sala Mihai Popescu
mai 10@10:00
[:ro]HÄNSEL ȘI GRETEL[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Frații Grimm Regia: Georgeta Lozincă Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss  
TAKE, IANKE ȘI CADÎR 19:00
TAKE, IANKE ȘI CADÎR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 11@19:00
[:ro]TAKE, IANKE ȘI CADÎR[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Victor Ioan Popa un spectacol de Mc Ranin
PINOCCHIO 10:00
PINOCCHIO @ Sala Mihai Popescu
mai 12@10:00
[:ro]PINOCCHIO[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după o poveste de Carlo Collodi Regia și scenariul: Gabriel Apostol  
MOFTURILE LUI NENEA IANCU 19:00
MOFTURILE LUI NENEA IANCU @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 12@19:00
[:ro]MOFTURILE LUI NENEA IANCU[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
texte miniaturale de I.L. Caragiale un spectacol de Mc Ranin
NUNTA LUI FIGARO 19:00
NUNTA LUI FIGARO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 13@19:00
[:ro]NUNTA LUI FIGARO[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Beaumarchais regia: Mc Ranin
MĂRUL DE AUR 10:00
MĂRUL DE AUR @ Sala Mihai Popescu
mai 15@10:00
[:ro]MĂRUL DE AUR[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după Frații Grimm Un spectacol de Monica Baldea Cu Ana Maria Cucută
MĂRUL DE AUR 10:00
MĂRUL DE AUR @ Sala Mihai Popescu
mai 17@10:00
[:ro]MĂRUL DE AUR[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după Frații Grimm Un spectacol de Monica Baldea Cu Ana Maria Cucută
MĂRUL DE AUR 10:00
MĂRUL DE AUR @ Sala Mihai Popescu
mai 19@10:00
[:ro]MĂRUL DE AUR[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după Frații Grimm Un spectacol de Monica Baldea Cu Ana Maria Cucută
PATIMA ROȘIE 19:00
PATIMA ROȘIE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 19@19:00
[:ro]PATIMA ROȘIE[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
după Mihail Sorbul regia: Gelu Badea
CARMEN – Premieră 19:00
CARMEN – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 20@19:00
[:ro]CARMEN - Premieră[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Prosper Mérimée regia: Suren Shahverdyan
AMINTIRI DIN COPILĂRIE 11:00
AMINTIRI DIN COPILĂRIE @ Centrul Cultural Găești
mai 23@11:00
[:ro]AMINTIRI DIN COPILĂRIE[:] @ Centrul Cultural Găești | Găești | Județul Dâmbovița | România
Scenariu de Nicolae Poghirc după Ion Creagă Un spectacol de: Nicolae Poghirc
NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ 9:30
NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ @ Clubul Studentilor
mai 24@9:30
[:ro]NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ[:] @ Clubul Studentilor | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Spectacol muzical pentru copii inspirat din: Alexandru Mitru, Petre Dulfu, Ioan Slavici, Scrieri Populare Textul, selecția muzicală și regia: Antoniu Vasile BERENYI Scenografia și costumele: Mc RANIN Aranjamentul muzical: Toni…
NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ 11:00
NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ @ Clubul Studentilor
mai 24@11:00
[:ro]NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ[:] @ Clubul Studentilor | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Spectacol muzical pentru copii inspirat din: Alexandru Mitru, Petre Dulfu, Ioan Slavici, Scrieri Populare Textul, selecția muzicală și regia: Antoniu Vasile BERENYI Scenografia și costumele: Mc RANIN Aranjamentul muzical: Toni…
O SCRISOARE PIERDUTĂ – Amânat 19:00
O SCRISOARE PIERDUTĂ – Amânat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 25@19:00
de I. L. Caragiale regia: Sorin Militaru Premiera spectacolului a fost amânată pentru începutul stagiunii 2018-2019. Biletele își păstrează valabilitatea.
CAPRA CU TREI IEZI 10:00
CAPRA CU TREI IEZI @ Sala Mihai Popescu
mai 26@10:00
[:ro]CAPRA CU TREI IEZI[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia artistică: Antoniu Vasile Berenyi Scenografia: Mc Ranin Muzica: George Puiu    

Comentariile sunt închise.