Calendar

lunmarmiejoivinsâmDum
1
2
3
4
5
6
OTHELLO – Avanpremieră 19:00
OTHELLO – Avanpremieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 6@19:00
OTHELLO - Avanpremieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
OTHELLO – Liviu Cheloiu CASSIO – Daniel Nuță IAGO – Mircea Silaghi RODERIGO – Radu Câmpean DESDEMONA – Andrada Fuscaș EMILIA – Ela Ionescu BIANCA – Camelia Pintilie Regia: SUREN…
7
AVENTURILE PEȘTIȘORULUI AZURIU 10:00
AVENTURILE PEȘTIȘORULUI AZURIU @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 7@10:00
AVENTURILE PEȘTIȘORULUI AZURIU @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia și Scenografia: Dan Ţopa      
OTHELLO – Premieră 19:00
OTHELLO – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 7@19:00
OTHELLO - Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
OTHELLO – Liviu Cheloiu CASSIO – Daniel Nuță IAGO – Mircea Silaghi RODERIGO – Radu Câmpean DESDEMONA – Andrada Fuscaș EMILIA – Ela Ionescu BIANCA – Camelia Pintilie Regia: SUREN…
8
NORA 19:00
NORA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 8@19:00
NORA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Henrik Ibsen regia Gelu Badea scenografia Mc Ranin
9
CĂLĂTORIE SPRE CENTRUL PĂMÂNTULUI – Spectacol invitat 10:00
CĂLĂTORIE SPRE CENTRUL PĂMÂNTULUI – Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 10@10:00
CĂLĂTORIE SPRE CENTRUL PĂMÂNTULUI - Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Spectacol 3D – Teatrul Gulliver Galați Scenariul şi regia: Radu DINULESCU după Jules Verne Scenografia, animaţia 3D şi muzica: Armand RICHELET Construcţie păpuşi: Vlad TĂNASE Distribuţia Adina ARITON Elena MARIN…
CĂLĂTORIE SPRE CENTRUL PĂMÂNTULUI – Spectacol invitat 12:00
CĂLĂTORIE SPRE CENTRUL PĂMÂNTULUI – Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 10@12:00
CĂLĂTORIE SPRE CENTRUL PĂMÂNTULUI - Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Spectacol 3D – Teatrul Gulliver Galați Scenariul şi regia: Radu DINULESCU după Jules Verne Scenografia, animaţia 3D şi muzica: Armand RICHELET Construcţie păpuşi: Vlad TĂNASE Distribuţia Adina ARITON Elena MARIN…
MOTANUL ÎNCĂLȚAT 10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 11@10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Charles Perrault regia: Alin Antemir  
CENUȘĂREASA 10:00
CENUȘĂREASA @ Găești
mai 12@10:00
CENUȘĂREASA @ Găești | Găești | Județul Dâmbovița | România
Regia artistică: Matei Bogdan Scenografia: Mc Ranin  
CENUȘĂREASA 11:30
CENUȘĂREASA @ Găești
mai 12@11:30
CENUȘĂREASA @ Găești | Găești | Județul Dâmbovița | România
Regia artistică: Matei Bogdan Scenografia: Mc Ranin  
NAPASTA 19:00
NAPASTA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 13@19:00
NAPASTA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de I.L. Caragiale Regia: Cătălin Chirilă
VASILACHE SI MARIOARA 10:00
VASILACHE SI MARIOARA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 14@10:00
VASILACHE SI MARIOARA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
un spectacol de Ionuț Constantinescu
STEAUA FĂRĂ NUME 19:00
STEAUA FĂRĂ NUME @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 14@19:00
STEAUA FĂRĂ NUME @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Mihail Sebastian Regia: Chris Nedeea
GAIȚELE 19:00
GAIȚELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 15@19:00
GAIȚELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Alexandru Kirițescu Recuzită şi decor: Mc Ranin Regie tehnică: Alex Mateescu Asistenţă regie: Cătălina Baciu
O MIE ȘI UNA DE FRONTIERE – POVESTEA LUI ALADIN – Spectacol invitat 10:00
O MIE ȘI UNA DE FRONTIERE – POVESTEA LUI ALADIN – Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 17@10:00
O MIE ȘI UNA DE FRONTIERE - POVESTEA LUI ALADIN - Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Spectacol 3D – Teatrul Regina Maria Oradea de Radu Dinulescu Regia artistică: Luis Montoto Cu: Florian Silaghi, Andrei Fazecaş, Alexandru Pop, Zentania Lupşe, Armanca Serac și Oana Cernea Regia artistică:…
O MIE ȘI UNA DE FRONTIERE – POVESTEA LUI ALADIN – Spectacol invitat 12:00
O MIE ȘI UNA DE FRONTIERE – POVESTEA LUI ALADIN – Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 17@12:00
O MIE ȘI UNA DE FRONTIERE - POVESTEA LUI ALADIN - Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Spectacol 3D – Teatrul Regina Maria Oradea de Radu Dinulescu Regia artistică: Luis Montoto Cu: Florian Silaghi, Andrei Fazecaş, Alexandru Pop, Zentania Lupşe, Armanca Serac și Oana Cernea Regia artistică:…
DEGEȚICA 10:00
DEGEȚICA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 19@10:00
DEGEȚICA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Hans Christian Andersen un spectacol de Monica Baldea  
THREE MONKS (Trei călugări) – Spectacol invitat 19:00
THREE MONKS (Trei călugări) – Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 20@19:00
THREE MONKS (Trei călugări) - Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
Spectacol invitat – TEATRUL NAȚIONAL BEIJING – CHINA O poveste adaptată din legenda antică chineză. Reprezentație unică.
MICA SIRENĂ 10:00
MICA SIRENĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 21@10:00
MICA SIRENĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia și scenariul: Gabriel Apostol Scenografia: Oltea-Clara Darângă Răsnovanu    
UN PIC PREA INTIM – Spectacol invitat 19:00
UN PIC PREA INTIM – Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 21@19:00
UN PIC PREA INTIM - Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
Spectacol invitat – TEATRUL NOTTARA BUCUREȘTI de Rajiv Joseph Traducerea: Bogdan Budeş Regia şi ilustraţia muzicală: Cristi Juncu Scenografia: Cosmin Ardeleanu Coregrafie: Attila Bordàs Distribuţia: Tom – Andi Vasluianu Jen…
AMAZONIA 19:00
AMAZONIA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 22@19:00
AMAZONIA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Michal Walczack regia Chris Nedeea
VASILACHE SI MARIOARA 9:30
VASILACHE SI MARIOARA @ Centrul Cultural Pucioasa
mai 25@9:30
VASILACHE SI MARIOARA @ Centrul Cultural Pucioasa | Pucioasa | Județul Dâmbovița | România
un spectacol de Ionuț Constantinescu
VASILACHE SI MARIOARA 11:30
VASILACHE SI MARIOARA @ Centrul Cultural Pucioasa
mai 25@11:30
VASILACHE SI MARIOARA @ Centrul Cultural Pucioasa | Pucioasa | Județul Dâmbovița | România
un spectacol de Ionuț Constantinescu
MOTANUL ÎNCĂLȚAT 10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 27@10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Charles Perrault regia: Alin Antemir  
CAPRA CU TREI IEZI 10:00
CAPRA CU TREI IEZI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 28@10:00
CAPRA CU TREI IEZI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia artistică: Antoniu Vasile Berenyi Scenografia: Mc Ranin Muzica: George Puiu    
TREI SURORI – Avanpremieră 19:00
TREI SURORI – Avanpremieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 29@19:00
TREI SURORI - Avanpremieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de A. P. Cehov Regia artistică: Alexander IVANOVSKI Scenografia: Mc RANIN Costume: Valentin CODOIU Prozorov Andrei Sergheevici – Liviu CHELOIU Natalia Ivanovna – Ana Maria CARABLAIS Olga – Mihaela TROFIMOV…

Comentariile sunt închise.