Calendar

nov.
23
sâm
MIREASĂ DE ÎMPRUMUT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 23@19:00

de Astrid Lindgren
regia: Răzvan Popa

nov.
24
Dum
CARMEN @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 24@19:00

de Prosper Mérimée
regia: Suren Shahverdyan

nov.
27
mie
PATIMA ROȘIE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 27@19:00

după Mihail Sorbul

regia: Gelu Badea

nov.
28
joi
TAKE, IANKE ȘI CADÎR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 28@19:00

de Victor Ioan Popa
un spectacol de Mc Ranin

nov.
29
vin
LIVADA DE VIȘINI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 29@19:00

după A.P. Cehov

Regia: Jeungwoo Son

Adaptarea: Kihoon We
Scenografia: Maria Miu
Asistent scenograf: Diana Sav
Coregrafia: Hugo Wolff

Distribuția:
Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI
Ermolai Alekseevici Lopahin – Mircea SILAGHI
Leonid Andreevici Gaev – Ilie IORDAN
Varia – Andrada FUSCAȘ
Ania –Teodora COLȚ
Peter Sergheievici Trofimov – Emanuel BIGHE
Boris Borisovici Simeonov Pișcik – Ilie GHERGU
Firs – Corneliu JIPA
Cerșetorul – Florin GEORGESCU

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Cătălin Buzea, Lumini: Oana Caibăr

nov.
30
sâm
VISUL UNEI NOPȚI DE IARNĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 30@19:00

comedie de Tudor Mușatescu
regia si decorurile Mc Ranin
asistent regie: Cătălina Baciu
costumele: Raluca Frățiloiu

dec.
4
mie
CRIMĂ ȘI PEDEAPSĂ – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 4@19:00

după F. M. Dostoievski

Regia: Dumitru Acriș

 

dec.
5
joi
CRIMĂ ȘI PEDEAPSĂ – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 5@23:59

după F. M. Dostoievski

Regia: Dumitru Acriș

 

dec.
6
vin
LIVADA DE VIȘINI – Spectacol caritabil @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 6@19:00

Spectacol caritabil pentru Secția de Îngrijiri Paliative din S.J.U. Târgoviște

după A.P. Cehov

Regia: Jeungwoo Son

Adaptarea: Kihoon We
Scenografia: Maria Miu
Asistent scenograf: Diana Sav
Coregrafia: Hugo Wolff

Distribuția:
Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI
Ermolai Alekseevici Lopahin – Mircea SILAGHI
Leonid Andreevici Gaev – Ilie IORDAN
Varia – Andrada FUSCAȘ
Ania –Teodora COLȚ
Peter Sergheievici Trofimov – Emanuel BIGHE
Boris Borisovici Simeonov Pișcik – Ilie GHERGU
Firs – Corneliu JIPA
Cerșetorul – Florin GEORGESCU

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Cătălin Buzea, Lumini: Oana Caibăr

dec.
7
sâm
SOSESC DESEARĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 7@19:00

de Tudor Mușatescu
regia: Laurențiu Calomfirescu

Comentariile sunt închise.