Calendar

oct.
11
vin
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 11@19:00

Regia: Scott Johnston (Scoția)

Cu Voluntari ai Festivalului BABEL: Anca Gabriela Vezeteu, Ioana Teodora Brezoi-Mirică, Iulia Elena Stroie, Camelia Elena Barbu, Ștefania Beatrice Stelea, Dariana Rebeca Zamfir, Anca Elena Bălaș, Maria Emma Istrate, Remi Iulian Dobre, Horia Mihai Rizescu, Robert Iamandi, Andrei Vlad Vasile, Dariana Irina Vasile, Ștefania Nițescu, Elena Bălan.

oct.
17
joi
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 17@18:00

Festivalul Național de Creație și Interpretare

CRIZANTEMA DE AUR

Ediția 52

 

oct.
18
vin
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 18@18:00

Festivalul Național de Creație și Interpretare

CRIZANTEMA DE AUR

Ediția 52

 

oct.
19
sâm
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 19@18:00

Festivalul Național de Creație și Interpretare

CRIZANTEMA DE AUR

Ediția 52

 

oct.
24
joi
O SCRISOARE PIERDUTĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 24@19:00

de I.L. Caragiale

Regia: Sorin Militaru
Costume: Valentin Codoiu

Distribuția:
Tipătescu – Dorin Zachei, Zoe – Paula Chirilă, Trahanache – Paul Chiribuță, Catavencu – Liviu Cheloiu, Pristanda – Ilie Ghergu, Cetățeanul turmentat – Cristian Olaru, Farfuridi – Radu Câmpean, Brânzovenescu – Emanuel Bighe, Dandanache – Mircea Silaghi

și Alegătorii: Ștefan Ștefănescu, Florin Georgescu, Radu Ilicea, Alexandru Sandu, Mircea Macarie, Matei Corbu, Gheorghe Dima, Florin Necșoiu

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Andrei Enache, Lumini: Adrian Dragomir

oct.
25
vin
LIVADA DE VIȘINI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 25@19:00

după A.P. Cehov

Regia: Jeungwoo Son

Adaptarea: Kihoon We
Scenografia: Maria Miu
Asistent scenograf: Diana Sav
Coregrafia: Hugo Wolff

Distribuția:
Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI
Ermolai Alekseevici Lopahin – Mircea SILAGHI
Leonid Andreevici Gaev – Ilie IORDAN
Varia – Andrada FUSCAȘ
Ania –Teodora COLȚ
Peter Sergheievici Trofimov – Emanuel BIGHE
Boris Borisovici Simeonov Pișcik – Ilie GHERGU
Firs – Corneliu JIPA
Cerșetorul – Florin GEORGESCU

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Cătălin Buzea, Lumini: Oana Caibăr

oct.
26
sâm
OTHELLO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 26@19:00

afis-othello-final-micde William Shakespeare

Regia: SUREN SHAHVERDIAN
Scenografie: MC Ranin

oct.
27
Dum
TAKE, IANKE ȘI CADÎR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 27@19:00

de Victor Ioan Popa
un spectacol de Mc Ranin

nov.
1
vin
FEMEIA MĂRII @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 1@19:00

după Henrik Ibsen
un spectacol de Andreas Merz-Raykov

Femeia Mării a lui Ibsen este un portret psihologic construit cu grație și încarcă simbolic cu o atmosferă de coșmar. Personajele se simt vinovate, asuprite, se închid în propria lor interioritate în loc să-și comunice unui altuia problemele. Se simt vinovate pentru că nu pot fi cine ar trebui să fie în ochii altora. Sunt oprimați pentru că sunt schimbați atât de mult de ceilalți prin cerințele pe care le impun, în cât ar vrea să vadă totul cum se prăbușește ca să se simtă în sfârșit liberi.

nov.
2
sâm
SALONUL NR. 6 @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 2@19:00

de A. P. Cehov
regia: Dumitru Acriș

Comentariile sunt închise.