Calendar

ian.
31
vin
NORA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
ian. 31@19:00

[:ro]

de Henrik Ibsen
regia Gelu Badea
scenografia Mc Ranin

[:en]

de Henrik Ibsen
regia Gelu Badea
scenografia Mc Ranin

[:]

feb.
1
sâm
TAKE, IANKE ȘI CADÎR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 1@19:00

[:ro]de Victor Ioan Popa
un spectacol de Mc Ranin[:]

feb.
2
Dum
CARMEN @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 2@19:00

[:ro]de Prosper Mérimée
regia: Suren Shahverdyan
[:en]

 

 

[:]

feb.
6
joi
O SCRISOARE PIERDUTĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 6@19:00

[:ro]de I.L. Caragiale

Regia: Sorin Militaru
Costume: Valentin Codoiu

Distribuția:
Tipătescu – Dorin Zachei, Zoe – Paula Chirilă, Trahanache – Paul Chiribuță, Catavencu – Liviu Cheloiu, Pristanda – Ilie Ghergu, Cetățeanul turmentat – Cristian Olaru, Farfuridi – Radu Câmpean, Brânzovenescu – Emanuel Bighe, Dandanache – Mircea Silaghi

și Alegătorii: Ștefan Ștefănescu, Florin Georgescu, Radu Ilicea, Alexandru Sandu, Mircea Macarie, Matei Corbu, Gheorghe Dima, Florin Necșoiu

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Andrei Enache, Lumini: Adrian Dragomir[:]

feb.
7
vin
CÂINELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
feb. 7@19:00

[:ro]de Valentin Krasnogorov

Regia şi scenografia: Horaţiu Mihaiu

Cu: Delia Lazăr, Emanuel Bighe, Maria Nicola[:]

feb.
8
sâm
LIVADA DE VIȘINI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 8@19:00

[:ro]

după A.P. Cehov

Regia: Jeungwoo Son

Adaptarea: Kihoon We
Scenografia: Maria Miu
Asistent scenograf: Diana Sav
Coregrafia: Hugo Wolff

Distribuția:
Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI
Ermolai Alekseevici Lopahin – Mircea SILAGHI
Leonid Andreevici Gaev – Ilie IORDAN
Varia – Andrada FUSCAȘ
Ania –Teodora COLȚ
Peter Sergheievici Trofimov – Emanuel BIGHE
Boris Borisovici Simeonov Pișcik – Ilie GHERGU
Firs – Corneliu JIPA
Cerșetorul – Florin GEORGESCU

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Cătălin Buzea, Lumini: Oana Caibăr

[:]

feb.
9
Dum
CRIMĂ ȘI PEDEAPSĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 9@19:00

[:ro]după F. M. Dostoievski

Regia: Dumitru Acriș

 [:]

feb.
14
vin
STEAUA FĂRĂ NUME @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 14@19:00

[:ro]afis-steaua-fn-02de Mihail Sebastian
Regia: Chris Nedeea

 

Mona – Antonia Ionescu
Miroiu – Sebastian Bălășoiu
Udrea – Cătălin Mareș
Domnișoara Cucu – Ioana Farcaș
Grieg – Bogdan Farcaș
O Elevă –Ana Maria Cucută
Seful Gării – Cristina Dumitra
Ichim/Conductorul – Andreea Tănase
Pascu/Un Țăran – Camelia Pintilie[:]

feb.
15
sâm
CINEVA ARE SĂ VINĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
feb. 15@19:00

[:ro]de Jon Fosse
regia: Monica Pop[:]

feb.
16
Dum
MIREASĂ DE ÎMPRUMUT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 16@19:00

[:ro]de Astrid Lindgren
regia: Răzvan Popa
[:]

Comentariile sunt închise.