Calendar

iun.
2
vin
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 2 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

19:00 – Sala Mare, Pasărea de Foc, un spectacol de Irina Niculescu, bazat pe muzica lui Igor Stravinsky, Teatrul Tony Bulandra; 50 min.

21:00 – Parada BABEL, ruta: Parcul Chindia (Teatrul de Vară) – Calea Domnească – Bld. Mircea cel Bătrân – Bld. Carol I – Teatrul Tony Bulandra; 1h

22:00 –  Exterior Teatru, Disimulare (acrobație), Serious Clown / Sasha Krohn Productions, Australia / Germania; 1h

FoaierPinned BABEL, expoziție de fotografie Augustina Iohan (pe perioada festivalului)

iun.
3
sâm
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 3 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 – Teatrul de PăpușiWorkshop John Lewandowski, S.U.A.

17:00 – Platoul Prefecturii, Din ou se naște…, Serious Clown, Australia/Germania; 40 min.

19:00 – Sala Mare, Shakespeare.Furtuna.Joc Secund, regia: Szabó K. István,Teatrul Tony Bulandra; 1h 20min.

21:00 – Sala Studio, Pădurea copacului meu, regia: Aleksandar Ivanovski, North of Impact Theatre Company în coproducţie cu NT JHK Dzinot, Macedonia; 45 min.

21:00 – Platoul Prefecturii, Concert Bordó Sárkány, Ungaria;  1h 15 min.

Foaier, sub.real – expoziție-obiect de Horațiu Mihaiu (pe perioada festivalului)

23:00 – King Pub, Petrecere Maghiară

iun.
4
Dum
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 4 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00 – Sala OglinzilorWorkshop Scott Johnston, Scoția

12:00 – Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.

17:00 – Platoul Prefecturii, La Strato, Serious Clown, Australia/Germania; 1h

19:00 – Sala Mare, The Funamviolistas, regia: Rafael Ruiz, The Funamviolistas Company, Spania; 1h 15 min.

20:00 – Platoul Prefecturii, Concert Trooper, WildSide2h 15 min.

23:00 – King Pub, Petrecere Spaniolă

iun.
5
lun
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 5 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00 – Sala OglinzilorWorkshop Scott Johnston, Scoția

12:00 – Teatrul de PăpușiWorkshop John Lewandowski, S.U.A.

19:00 – Sala Mare, Morfina, după Mihail Bulgakov, regia: Dumitru Acriș, Teatr Kurgan, Rusia; 2h

20:00 – Platoul Prefecturii, Roata timpului, regia: Adam Read şi Fyodor Makarov, Serious Clown, Australia/Germania; 1h

21:00 –  Platoul Prefecturii, Concert Taraful de la Gorj, România; 1h

21:30 – Sala Studio, Zgomotul tăcerii, regia: Okbaoui Cheikh, ITI Center, Algeria; 1h

23:00 – King Pub, Petrecere Iraniană

iun.
6
mar
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 6 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția

16:00Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia

17:30Platoul Prefecturii, Circus Mundi, regia: Ovidiu Mihăiță, Auăleu, Timişoara

19:00Sala Mare, Edmond, după David Mamet, regia: Andrei Dinu, Teatrul Municipal Baia Mare; 1h 50 min.

21:00Sala Studio, Vechiul porumbar, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.

21:30Platoul Prefecturii, Concert Lazuz, Israel; 1h 15 min.

23:00King Pub, Petrecere Românească

iun.
7
mie
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 7 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

16:00Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia

17:00Liceul de muzică „Bălașa Doamna”, Workshop Cătălin Crețu, România

17:30Platoul Prefecturii, Impresario, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.

19:00Sala Mare, Salta para o Saco, regia: João Mota, Comuna Teatro de Pesquisa, Portugalia; 1h 20 min.

19:00Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound

20:30 Foaier, Lansare carte Toca se povesteşte”, antologie îngrijită de Florica Ichim

21:00Sala Mare, Ultima piesă, regia: Okbaoui Cheikh, ITRAN, Algeria; 1h

21:30Platoul Prefecturii, Concert Hteththemeth, România; 1h 35min.

23:00King Pub, Petrecere Portugheză

iun.
8
joi
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 8 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

14:00Sala Oglinzilor, Conferință Sepehr Sharifzadeh, Iran

16:00Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia

19:00Sala Mare, Medeea, după Euripide, regia: Mehdi Agahi Keshe, Beyn Theater, Iran; 55 min.

19:00Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound

20:00 Foaier, Lansare carte Liviu Ciulei, acasă şi-n lume”, antologie îngrijită de Florica Ichim şi Anca Mocanu

21:00Sala Studio, Cum vă place de William Shakespeare, regia: Adam Burak, CoIn Theatre Company, UK; 1h 50 min. (15 min. pauză)

21:30Platoul Prefecturii, Concert Emperors of Rome, UK

23:00King Pub, Petrecere Algeriană

iun.
9
vin
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 9 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

19:00Sala Mare, 5 by 5, regia: Cristina Bernal, Dram Teatro, Spania; 1h 20 min.

20:30Sala Studio, Iluzionistul, după Matei Vișniec, regia: Letteria Giuffrè Pagano, Telluris Associati, Italia; 1h

21:30Platoul Prefecturii, Kyz Zhibek, regia: Kuandyk Kasymov,  Zhambyl Regional Kazakh Drama Theatre, Kazahstan; 45 min.

23:00King Pub, Petrecere Kazahă

iun.
10
sâm
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 10 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

18:00Sala Mare, 20 de tăceri, regia: Charles Chemin, Groupe Karol Karol, Franţa; 1h 20 min.

21:00Platoul Prefecturii, Recital ITRAN, Algeria

21:15 –  Platoul Prefecturii, Concert  1000facez, Republica Moldova

21:30Platoul Prefecturii, Concert WHITE MAHALA, România

22:00Sala Mare, Salonul nr. 6, după A. P. Cehov, regia: Dumitru Acriș, Teatrul Tony Bulandra; 2h 15 min. (fără pauză)

23:00King Pub, Petrecere Coreeană

iun.
11
Dum
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 11 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

15:00Sala Oglinzilor, Conferință Jeungwoo Son & Hyungjong Song, Coreea de Sud

18:00Muzeul de Istorie, Oedipus – Cei care vor să ştie, regia: Jinah Choi, Nolddang Theatre Company, Coreea de Sud; 1h 10 min.

20:00Sala Mare, Corul Orfanilor, regia: Jerzy Zoń, Teatr KTO, Polonia; 55 min.

23:00King Pub, Petrecere Network

Comentariile sunt închise.