Calendar

iun.
4
Dum
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 4 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00 – Sala OglinzilorWorkshop Scott Johnston, Scoția

12:00 – Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.

17:00 – Platoul Prefecturii, La Strato, Serious Clown, Australia/Germania; 1h

19:00 – Sala Mare, The Funamviolistas, regia: Rafael Ruiz, The Funamviolistas Company, Spania; 1h 15 min.

20:00 – Platoul Prefecturii, Concert Trooper, WildSide2h 15 min.

23:00 – King Pub, Petrecere Spaniolă

iun.
5
lun
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 5 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00 – Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00 – Sala OglinzilorWorkshop Scott Johnston, Scoția

12:00 – Teatrul de PăpușiWorkshop John Lewandowski, S.U.A.

19:00 – Sala Mare, Morfina, după Mihail Bulgakov, regia: Dumitru Acriș, Teatr Kurgan, Rusia; 2h

20:00 – Platoul Prefecturii, Roata timpului, regia: Adam Read şi Fyodor Makarov, Serious Clown, Australia/Germania; 1h

21:00 –  Platoul Prefecturii, Concert Taraful de la Gorj, România; 1h

21:30 – Sala Studio, Zgomotul tăcerii, regia: Okbaoui Cheikh, ITI Center, Algeria; 1h

23:00 – King Pub, Petrecere Iraniană

iun.
6
mar
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 6 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția

16:00Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia

17:30Platoul Prefecturii, Circus Mundi, regia: Ovidiu Mihăiță, Auăleu, Timişoara

19:00Sala Mare, Edmond, după David Mamet, regia: Andrei Dinu, Teatrul Municipal Baia Mare; 1h 50 min.

21:00Sala Studio, Vechiul porumbar, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.

21:30Platoul Prefecturii, Concert Lazuz, Israel; 1h 15 min.

23:00King Pub, Petrecere Românească

iun.
7
mie
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 7 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

16:00Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia

17:00Liceul de muzică „Bălașa Doamna”, Workshop Cătălin Crețu, România

17:30Platoul Prefecturii, Impresario, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.

19:00Sala Mare, Salta para o Saco, regia: João Mota, Comuna Teatro de Pesquisa, Portugalia; 1h 20 min.

19:00Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound

20:30 Foaier, Lansare carte Toca se povesteşte”, antologie îngrijită de Florica Ichim

21:00Sala Mare, Ultima piesă, regia: Okbaoui Cheikh, ITRAN, Algeria; 1h

21:30Platoul Prefecturii, Concert Hteththemeth, România; 1h 35min.

23:00King Pub, Petrecere Portugheză

iun.
8
joi
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 8 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

14:00Sala Oglinzilor, Conferință Sepehr Sharifzadeh, Iran

16:00Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia

19:00Sala Mare, Medeea, după Euripide, regia: Mehdi Agahi Keshe, Beyn Theater, Iran; 55 min.

19:00Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound

20:00 Foaier, Lansare carte Liviu Ciulei, acasă şi-n lume”, antologie îngrijită de Florica Ichim şi Anca Mocanu

21:00Sala Studio, Cum vă place de William Shakespeare, regia: Adam Burak, CoIn Theatre Company, UK; 1h 50 min. (15 min. pauză)

21:30Platoul Prefecturii, Concert Emperors of Rome, UK

23:00King Pub, Petrecere Algeriană

iun.
9
vin
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 9 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

19:00Sala Mare, 5 by 5, regia: Cristina Bernal, Dram Teatro, Spania; 1h 20 min.

20:30Sala Studio, Iluzionistul, după Matei Vișniec, regia: Letteria Giuffrè Pagano, Telluris Associati, Italia; 1h

21:30Platoul Prefecturii, Kyz Zhibek, regia: Kuandyk Kasymov,  Zhambyl Regional Kazakh Drama Theatre, Kazahstan; 45 min.

23:00King Pub, Petrecere Kazahă

iun.
10
sâm
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 10 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

18:00Sala Mare, 20 de tăceri, regia: Charles Chemin, Groupe Karol Karol, Franţa; 1h 20 min.

21:00Platoul Prefecturii, Recital ITRAN, Algeria

21:15 –  Platoul Prefecturii, Concert  1000facez, Republica Moldova

21:30Platoul Prefecturii, Concert WHITE MAHALA, România

22:00Sala Mare, Salonul nr. 6, după A. P. Cehov, regia: Dumitru Acriș, Teatrul Tony Bulandra; 2h 15 min. (fără pauză)

23:00King Pub, Petrecere Coreeană

iun.
11
Dum
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 11 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

15:00Sala Oglinzilor, Conferință Jeungwoo Son & Hyungjong Song, Coreea de Sud

18:00Muzeul de Istorie, Oedipus – Cei care vor să ştie, regia: Jinah Choi, Nolddang Theatre Company, Coreea de Sud; 1h 10 min.

20:00Sala Mare, Corul Orfanilor, regia: Jerzy Zoń, Teatr KTO, Polonia; 55 min.

23:00King Pub, Petrecere Network

iun.
1
vin
AnimaȚie – Festivalul Copiilor @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 1 toata ziua
10:00 Deschiderea festivalului
10:00 Formația Candy Dance – Palatul Copiilor Târgoviște, prof. Ionela Iordache
10:30 Văduva Dance Academy Kids – prof. coregrafi Ada și Răzvan Văduva
10:00 – 14:00 Ateliere de joacă și creație – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene pe asfalt
11:00 Țara jucăriilor – Quartet Gorgon Grigorescu
12:30 Cenușăreasa, regia: Daniel Burcea, Asociația C.R.E.A.S.
13:30 Școala de balet Daniela Rotari, prof. Daniela Rotari
16:00 – 18:00 Spectacol de dans Dana Gym & Dance, prof. coord. Dana Dragomir
18:00 Năzdrăvăniile lui Păcală, regia: Antoniu Vasile Berenyi, Teatrul Tony Bulandra
16:00 – 19:00 Ateliere de joacă și creație – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene pe asfalt
iun.
2
sâm
AnimaȚie – Festivalul Copiilor @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 2 toata ziua
10:00 La Strada – Quartet Gorgon Grigorescu
10:00 – 14:00 Ateliere de joacă și creație – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene pe asfalt
11:00 Laboratorul de distracție, cu Andra Tisha Mirescu
12:00 Școala de dans „Elegante Dance Academy” Târgoviște, prof. Ene George Simon
13:00 – 14:00 Păstrătorii de tradiții din Șotânga – maestru coregraf Răzvan Văduva
17:00 – 20:00 Ateliere de joacă și creație – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene pe asfalt
18:00 Întâmplările celor trei purceluși, regia: Gheorghe Balint, Teatrul Tony Bulandra
19:00 Prințesa Anastasia, regia: Daniel Burcea, Asociația C.R.E.A.S.

Comentariile sunt închise.