Calendar

iun.
9
joi
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 9 toata ziua
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă

Ora 11:00 – Platoul Prefecturii, Teatrul Tony Bulandra, Till Eulenspiegel

Ora 12:00 – Sala Studio, Workshop, Neil van der Linden

Ora 15:30 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski

Ora 18:00 – Centrul Vechi, Lise Klitten (Danemarca), Para-dice return

Ora 18:00 – Sala Mare, Teatrul de Balet din Sibiu, Trilogie Ionesco, Regie și coregrafie: Monica Fotescu-Uță

Ora 19:00 – Platoul Prefecturii, Serious Clown (Australia/Germania), Parasomnia

Ora 19:30 – Sala Studio, Toneelhuis Theatre (Belgia și Irak), Body Revolution, Regia: Mokhallad Rasem

Ora 21:00 – Sala Mare, Laboratorul lui L. E. Heifets, GITIS, Moscova (Rusia), Nopți albe, de F. M Dostoievski, Regia: Dumitru Acriș – Premieră

Ora 21:30 – Platoul Prefecturii, Drum & Fire, Spectacol cu foc și dans

Ora 22:00 – Foaier Teatru, Shorts, Film norvegian

iun.
10
vin
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 10 toata ziua
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă

Ora 11:00 – Platoul Prefecturii, Teatrul Tony Bulandra, Lampa lui Aladdin

Ora 12:00 – Sala Studio, Workshop, Neil van der Linden

Ora 15:30 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski

Ora 18:00 – Sala Mare, Teatrul Național București și Gigi Căciuleanu Romania Dance Company, L’Om Dada, Regia și coregrafie: Gigi Căciuleanu

Ora 18:30 – Platoul Prefecturii, Concert – Direcția 5, Chrom Dioxid, Basska, Trooper

Ora 20:00 – Sala Studio, Petar Miloshevski (Marea Britanie/Macedonia), Love, Regia: Petar Miloshevski

Ora 22:00 – Platoul Prefecturii, Drum & Fire, Spectacol cu foc și dans

Ora 22:00 – Foaier Teatru, Short Highlights, Film suedez

iun.
11
sâm
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 11 toata ziua
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă

Ora 11:00 – Platoul Prefecturii, Teatrul Tony Bulandra, Ateliere pentru copii

Ora 12:00 – Sala Studio, Workshop, Neil van der Linden

Ora 18:00 – Sala Mare, Tbilisi Vaso Abashidze Musical Comedy And Drama Professional State Theatre (Georgia), Three Sisters, după A. P. Cehov, Regia și coregrafia: Konstantin Purtseladze

Ora 20:00 – Platoul Prefecturii, Lise Klitten (Danemarca), Tribe

Ora 21:00 – Sala Studio, Teatrul Municipal Ariel Rm Vâlcea, Vals în umbră

Ora 21:30 – Platoul Prefecturii, Drum & Fire, Spectacol cu foc și dans

Ora 22:00 – Sala Mare, Knights of the Stage (Algeria), Azuzen, Regia: Okbaoui Cheikh

iun.
1
joi
Festivalul copiilor ANIMA-ȚIE 2017 @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 1 toata ziua
[:ro]Festivalul copiilor ANIMA-ȚIE 2017[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

10:00 – Deschiderea festivalului

10:00 – 13:00 Ateliere – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față

11:00 – Rapunzel, regia: Daniel Burcea, Asociația C.R.E.A.S.

12:00 –  Lolo și Bobo, un spectacol de Loredana Grigoriu, Teatrul Tony Bulandra

16:00 –  Jocuri interactive pentru copii (desene pe asfalt, concursuri)

17:00 –  Întâmplările celor trei purceluși, regia: Gheorghe Balint, Teatrul Tony Bulandra

iun.
2
vin
Festivalul copiilor ANIMA-ȚIE 2017 @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 2 toata ziua
[:ro]Festivalul copiilor ANIMA-ȚIE 2017[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

10:00 – Zâne și vrăjitoare, Trupa de Teatru ANIMIS, Spectacol interactiv

11:00 – 13:00 Ateliere – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față

12:00 –  Hai la joc!, Trupa de Teatru ANIMIS, Spectacol muzical interactiv

14:00 –  Frumoasa din pădurea adormită, regia: Daniel Burcea, Asociația C.R.E.A.S.

15:00 – 17:00 Jocuri interactive pentru copii (desene pe asfalt, concursuri)

16:20 – 16:45 Trupa de balet a Danielei Toderașcu

17:00 –  Magicianul și prietenii săi – Marian Râlea

 

19:00 – Sala Mare, Spectacol pentru părinți și copii, Pasărea de Foc, un spectacol de Irina Niculescu,

              bazat pe muzica lui Igor Stravinsky, Teatrul Tony Bulandra

21:00 – Parada BABEL, ruta: Parcul Chindia (Teatrul de Vară) – Calea Domnească –

               Bld. Mircea cel Bătrân – Carol I – Teatrul Tony Bulandra

apr.
20
vin
CAMINO, DRUMUL SPRE LUMINĂ – Lansare de carte @ Teatrul Tony Bulandra -Foaier
apr. 20@17:00

CAMINO, DRUMUL SPRE LUMINĂ. JURNALUL UNUI MEDIC ANESTEZIST

Autor: Ecaterina Botoncea

iun.
1
sâm
AnimaȚie – Festivalul Copiilor @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 1@10:30 – 19:30

10:30 – 18:00    Deschidere Ateliere de joacă și creație – Păpuși gigant, clauni, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene cu cretă colorată, pictură

10:30    Interactiv – concursuri pentru copiitrupa Brilliant Diversity

11:30    Deschiderea oficială – cu prezența autorităților locale

11:30    Momente artistice elevi târgovișteniPalatul Copiilor Târgoviște – prof. Maria Vârjoghe, prof. Lidia Andronic, Școala Coresi – clasa prof. Costache Păpușa Elena, prof. Bucurică Maria Corina și clasa prof. Roșoiu Iulia

12:30    Școala de balet Daniela Rotari, prof. Daniela Rotari

14:00    PAUZĂ

15:00    Interactiv – concursuri pentru copiitrupa Brilliant Diversity

16:00    Spectacol de teatruTeatrul ”Ariel” Râmnicu Vâlcea

17.00    Spectacol de dans Școala ”Dana Gym & Dance, prof. coord. Dana Dragomir

19:30    Închidere program

iun.
2
Dum
AnimaȚie – Festivalul Copiilor @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 2@10:30 – 19:30

10:30 – 18:00    Ateliere de joacă și creație – Păpuși gigant, clauni, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene cu cretă colorată, pictură

10:30    Interactiv – concursuri pentru copiitrupa Brilliant Diversity

11:30    Spectacol de teatru, susținut de Teatrul Tony Bulandra

12:30    Momente artistice elevi târgovișteniRiana Andreea Marcu și Școala de dans Văduva

14:00    PAUZĂ

15:00    Școala de dans „Elegante Dance Academy” Târgoviște și Școala de dans ”All for Dance”

17:00    Interactiv – concursuri pentru copiitrupa Brilliant Diversity

18:00    Spectacol de teatruTeatrul ”Toma Caragiu” Ploiești

19:30    Închiderea festivalului

iun.
15
sâm
Festivalul Medieval DRACULA @ Curtea Domnească
iun. 15 toata ziua

10.30 – 23.00 –  Tabăra medievală – negustori, meșteșugari, expoziție de arme, ulcioare și vase decorative

10:30-23:00 – Târgul de Rusalii – organizat de Centrul Județean pentru Cultură Dâmbovița

11.00 – 19.00 – Ateliere tematice de mânuirea sabiei, tras cu arcul – trupele Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

11.00 – Spectacol de teatru pentru copii susținut de Teatrul Municipal Tony Bulandra și spectacol pe  picioroange cu trupa Anacronism

12.30 – Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală – formația Nomen Est Omen

13:00 Dansuri medievale cu artiștii trupei Anacronism, Paladinii de Medieș

13:30 – Pauză

15:30 – Muzică instrumentală – formația Huniadi Cantores și Cimpoierii de Transilvania

16.00 – Interactiv cu publicul –Demonstrații de disciplină și antrenament de luptă, întreceri haiducești – Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

18.00 – ”DANSUL PÂNZELOR” – spectacol de dans și acrobații cu pânze – Anacronism Sibiu

18:30 – Recital de muzică medievală – formația Nomen Est Omen

18.30 – Parada medievală ”Solie la Turnul Cetății” – Bd.Regele Carol I (Teatrul Tony Bulandra) – Bd. Mircea cel Bătrân – Calea Domnească – Complexul Muzeal ”Curtea Domnească”

19:30 – Moment solemn – Înmânarea soliei

20:00 – Muzică vocal instrumentală – formația Huniadi Cantores și Cimpoierii de Transilvania

21:00 – Spectacol istoric „Vlad Țepeș – Răzbunarea”, efecte speciale, cascadorii și dresură de cai – realizat de Compania Goldstone Films

22:00 – Spectacol cu foc – trupa Piro

iun.
16
Dum
Festivalul Medieval DRACULA @ Curtea Domnească
iun. 16 toata ziua

10.30 – 23.00 – Tabăra medievală – negustori, meșteșugari, expoziție de arme, ulcioare și vase decorative

10:30-23:00 – Târgul de Rusalii – organizat de Centrul Județean pentru Cultură Dâmbovița

11.30 –Spectacol de teatru pentru copii susținut de Teatrul Municipal Tony Bulandra și spectacol pe  picioroange cu trupa Anacronism

11:30 – Conferință pe teme istorice: ”Cei 33 de domnitori feudali valahi” și momente artistice susținute de elevii Palatului Copiilor, eveniment organizat de Biroul Protejarea Patrimoniului Cultural și Dezvoltare Turistică din cadrul Primăriei Municipiului Târgoviște – locație: Sala de Conferințe a Muzeului Tiparului și Cărții Vechi

13:00 –Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală – formația Nomen Est Omen

13:30 – Pauză

15:00 – Interactiv cu publicul – Demonstrații de disciplină și antrenament de luptă, întreceri haiducești – trupele Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

16:00 – Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală formația Nomen Est Omen

18:00 – Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală formația Cimpoierii de Transilvania

18:15 – Deschidere oficială festival

18:30– ”Domnițele Cetății” dansuri medievale –  Anacronism, Paladinii de Medies

19:00 – ”DANSUL PÂNZELOR” și ”Dansul spadelor” – Moment coregrafic susținut de artiști ai trupei Anacronism

19:30 – Interactiv cu publicul – Demonstrații de disciplină și antrenament de luptă, întreceri haiducești – trupele Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

20:00 – Concert eveniment: Trupa ”Huniadi Cantores”, Cimpoierii de Transilvania și Trupa ”Trei Parale”

22:30 – Spectacol cu foc – trupa Piro

Comentariile sunt închise.