Calendar

Jun
4
Sat
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 4 all-day
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Sala Studio, Workshop Nazanin Mehraein

Ora 18:30 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă – Deschidere Festival

Ora 20:00 – Sala Mare, Teatrul Tony Bulandra, Romeo și Julieta – O dragoste mai puternică decât moartea, după William Shakespeare, Regia: Irina Niculescu (SUA)

Ora 21:30 – Foaier Teatru, Lansare de carte Alexa Visarion sau destinul vocației

Ora 22:00 – Foaier Teatru, Film Înghițitorul de săbii, în regia lui Alexa Visarion

Jun
5
Sun
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 5 all-day
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Sala Studio, Workshop Nazanin Mehraein

Ora 18:30 – Exterior Teatru, Mariachi Band Sombreros, Recital muzică de mariachi

Ora 19:00 – Sala Mare, Comuna Teatro da Pesquisa – Lisabona (Portugalia), Bão Preto, după Bernardo Soares și Fernando Pessoa, Regia: João Mota

Ora 20:30 – Foaier teatru, Lansare de carte TOCA se povestește, ediție îngrijită de Florica Ichim, Dramaturgie cehă contemporană, traducere, prefață și note de M.D. Duță

Ora 21:15 – Exterior Teatru, Animație

Ora 22:00 – Foaier Teatru, Upperdorg, Film norvegian

Jun
6
Mon
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 6 all-day
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă

Ora 11:00 – Sala Studio, Workshop Nazanin Mehraein

Ora 11:00 – Platoul Prefecturii, Teatrul Tony Bulandra, Ateliere pentru copii

Ora 12:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston

Ora 18:00 – Platoul Prefecturii, Long Vehicle Circus (Cehia), Animație

Ora 18:30 – Platoul Prefecturii, Teatrul Masca, Arca lui Lenin, Regia: Mihai Mălaimare

Ora 19:00 – Sala Mare, Teatrul Tony Bulandra, 3 ore după miezul nopții, Regia: Mihai Măniuțiu

Ora 20:00 – Platoul Prefecturii, Long Vehicle Circus (Cehia), Gangsterka

Ora 21:00 – Parcul Chindia, Parada Fiesta de Mariachi  și  Drum & Fire, Spectacol cu foc și dans

Ora 22:00 – Foaier Teatru, Young Sophie Bell, Film suedez

Jun
7
Tue
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 7 all-day
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă

Ora 11:00 – Platoul Prefecturii, Teatrul Tony Bulandra, Ateliere pentru copii

Ora 12:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston

Ora 18:00 – Centrul Vechi, Long Vehicle Circus (Cehia), Animație

Ora 18:30 – Platoul Prefecturii, Groove Onkels (Germania), Trashed Alive și Workshop – Percuție

Ora 19:00 – Centrul Vechi, Serious Clown (Australia/Germania), Parasomnia

Ora 19:00 – Sala Mare, Teatrul de Mișcarea Studio M, Sfântu Gheorghe, Femeia mării, după Henrik Ibsen, Regia: Horațiu Mihaiu

Ora 20:00 – Platoul Prefecturii, Long Vehicle Circus (Cehia), Life is Swing

Ora 20:45 – Exterior Teatru, Drum & Fire, Spectacol cu foc și dans

Ora 21:00 – Sala Studio, Theatre 8 (Armenia), The Maids, de Jean Genet, Regia: Suren Shahverdyan

Ora 21:30 – Foaier Teatru, The Man Who Loved Yngve, Film norvegian

Jun
8
Wed
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 8 all-day
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă

Ora 11:00 – Platoul Prefecturii, Teatrul Tony Bulandra, Ateliere pentru copii

Ora 12:00 – Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston

Ora 15:30 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski

Ora 18:00 – Centrul Vechi, Serious Clown (Australia), Parasomnia

Ora 18:30 – Platoul Prefecturii, KTO Theatre (Polonia), Peregrinus

Ora 19:00 – Sala Mare, Third Arrangement (Polonia/UK), Pages from the book of…, Regia: Andrzej & Teresa Welminski

Ora 19:30 – Platoul Prefecturii, Groove Onkels (Germania), Gelber Sack

Ora 20:00 – Platoul Prefecturii, Auăleu, Ferma Animalelor, adaptare după romanul lui George Orwell, Regia: Ovidiu Mihăiță

Ora 21:00 –Platoul Prefecturii, Drum & Fire, Spectacol cu foc și dans

Ora 23:00 – Foaier Teatru, Viskan Miracles, Film suedez

Jun
9
Thu
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 9 all-day
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă

Ora 11:00 – Platoul Prefecturii, Teatrul Tony Bulandra, Till Eulenspiegel

Ora 12:00 – Sala Studio, Workshop, Neil van der Linden

Ora 15:30 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski

Ora 18:00 – Centrul Vechi, Lise Klitten (Danemarca), Para-dice return

Ora 18:00 – Sala Mare, Teatrul de Balet din Sibiu, Trilogie Ionesco, Regie și coregrafie: Monica Fotescu-Uță

Ora 19:00 – Platoul Prefecturii, Serious Clown (Australia/Germania), Parasomnia

Ora 19:30 – Sala Studio, Toneelhuis Theatre (Belgia și Irak), Body Revolution, Regia: Mokhallad Rasem

Ora 21:00 – Sala Mare, Laboratorul lui L. E. Heifets, GITIS, Moscova (Rusia), Nopți albe, de F. M Dostoievski, Regia: Dumitru Acriș – Premieră

Ora 21:30 – Platoul Prefecturii, Drum & Fire, Spectacol cu foc și dans

Ora 22:00 – Foaier Teatru, Shorts, Film norvegian

Jun
10
Fri
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 10 all-day
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă

Ora 11:00 – Platoul Prefecturii, Teatrul Tony Bulandra, Lampa lui Aladdin

Ora 12:00 – Sala Studio, Workshop, Neil van der Linden

Ora 15:30 – Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski

Ora 18:00 – Sala Mare, Teatrul Național București și Gigi Căciuleanu Romania Dance Company, L’Om Dada, Regia și coregrafie: Gigi Căciuleanu

Ora 18:30 – Platoul Prefecturii, Concert – Direcția 5, Chrom Dioxid, Basska, Trooper

Ora 20:00 – Sala Studio, Petar Miloshevski (Marea Britanie/Macedonia), Love, Regia: Petar Miloshevski

Ora 22:00 – Platoul Prefecturii, Drum & Fire, Spectacol cu foc și dans

Ora 22:00 – Foaier Teatru, Short Highlights, Film suedez

Jun
11
Sat
BABEL F.A.ST. 2016 – Corpul @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 11 all-day
BABEL F.A.ST. 2016 - Corpul @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

Ora 11:00 – Teatrul Tony Bulandra, Conferință de presă

Ora 11:00 – Platoul Prefecturii, Teatrul Tony Bulandra, Ateliere pentru copii

Ora 12:00 – Sala Studio, Workshop, Neil van der Linden

Ora 18:00 – Sala Mare, Tbilisi Vaso Abashidze Musical Comedy And Drama Professional State Theatre (Georgia), Three Sisters, după A. P. Cehov, Regia și coregrafia: Konstantin Purtseladze

Ora 20:00 – Platoul Prefecturii, Lise Klitten (Danemarca), Tribe

Ora 21:00 – Sala Studio, Teatrul Municipal Ariel Rm Vâlcea, Vals în umbră

Ora 21:30 – Platoul Prefecturii, Drum & Fire, Spectacol cu foc și dans

Ora 22:00 – Sala Mare, Knights of the Stage (Algeria), Azuzen, Regia: Okbaoui Cheikh

Jun
1
Sat
(Română) AnimaȚie – Festivalul Copiilor @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 1 @ 10:30 – 19:30

Sorry, this entry is only available in Romanian.

Jun
2
Sun
(Română) AnimaȚie – Festivalul Copiilor @ Teatrul Tony Bulandra
Jun 2 @ 10:30 – 19:30

Sorry, this entry is only available in Romanian.

Comments are closed.