Calendar

mai
25
joi
LOLO ȘI BOBO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 25@10:00

un spectacol de Loredana Grigoriu

 

LOLO ȘI BOBO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 25@11:30

un spectacol de Loredana Grigoriu

 

mai
26
vin
LOLO ȘI BOBO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 26@9:00

un spectacol de Loredana Grigoriu

 

LOLO ȘI BOBO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 26@10:30

un spectacol de Loredana Grigoriu

 

mai
27
sâm
LOLO ȘI BOBO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 27@10:00

un spectacol de Loredana Grigoriu

 

apr.
20
vin
CAMINO, DRUMUL SPRE LUMINĂ – Lansare de carte @ Teatrul Tony Bulandra -Foaier
apr. 20@17:00

CAMINO, DRUMUL SPRE LUMINĂ. JURNALUL UNUI MEDIC ANESTEZIST

Autor: Ecaterina Botoncea

iun.
1
vin
AnimaȚie – Festivalul Copiilor @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 1 toata ziua
10:00 Deschiderea festivalului
10:00 Formația Candy Dance – Palatul Copiilor Târgoviște, prof. Ionela Iordache
10:30 Văduva Dance Academy Kids – prof. coregrafi Ada și Răzvan Văduva
10:00 – 14:00 Ateliere de joacă și creație – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene pe asfalt
11:00 Țara jucăriilor – Quartet Gorgon Grigorescu
12:30 Cenușăreasa, regia: Daniel Burcea, Asociația C.R.E.A.S.
13:30 Școala de balet Daniela Rotari, prof. Daniela Rotari
16:00 – 18:00 Spectacol de dans Dana Gym & Dance, prof. coord. Dana Dragomir
18:00 Năzdrăvăniile lui Păcală, regia: Antoniu Vasile Berenyi, Teatrul Tony Bulandra
16:00 – 19:00 Ateliere de joacă și creație – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene pe asfalt
iun.
2
sâm
AnimaȚie – Festivalul Copiilor @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 2 toata ziua
10:00 La Strada – Quartet Gorgon Grigorescu
10:00 – 14:00 Ateliere de joacă și creație – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene pe asfalt
11:00 Laboratorul de distracție, cu Andra Tisha Mirescu
12:00 Școala de dans „Elegante Dance Academy” Târgoviște, prof. Ene George Simon
13:00 – 14:00 Păstrătorii de tradiții din Șotânga – maestru coregraf Răzvan Văduva
17:00 – 20:00 Ateliere de joacă și creație – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față, Desene pe asfalt
18:00 Întâmplările celor trei purceluși, regia: Gheorghe Balint, Teatrul Tony Bulandra
19:00 Prințesa Anastasia, regia: Daniel Burcea, Asociația C.R.E.A.S.
iun.
15
sâm
Festivalul Medieval DRACULA @ Curtea Domnească
iun. 15 toata ziua

10.30 – 23.00 –  Tabăra medievală – negustori, meșteșugari, expoziție de arme, ulcioare și vase decorative

10:30-23:00 – Târgul de Rusalii – organizat de Centrul Județean pentru Cultură Dâmbovița

11.00 – 19.00 – Ateliere tematice de mânuirea sabiei, tras cu arcul – trupele Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

11.00 – Spectacol de teatru pentru copii susținut de Teatrul Municipal Tony Bulandra și spectacol pe  picioroange cu trupa Anacronism

12.30 – Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală – formația Nomen Est Omen

13:00 Dansuri medievale cu artiștii trupei Anacronism, Paladinii de Medieș

13:30 – Pauză

15:30 – Muzică instrumentală – formația Huniadi Cantores și Cimpoierii de Transilvania

16.00 – Interactiv cu publicul –Demonstrații de disciplină și antrenament de luptă, întreceri haiducești – Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

18.00 – ”DANSUL PÂNZELOR” – spectacol de dans și acrobații cu pânze – Anacronism Sibiu

18:30 – Recital de muzică medievală – formația Nomen Est Omen

18.30 – Parada medievală ”Solie la Turnul Cetății” – Bd.Regele Carol I (Teatrul Tony Bulandra) – Bd. Mircea cel Bătrân – Calea Domnească – Complexul Muzeal ”Curtea Domnească”

19:30 – Moment solemn – Înmânarea soliei

20:00 – Muzică vocal instrumentală – formația Huniadi Cantores și Cimpoierii de Transilvania

21:00 – Spectacol istoric „Vlad Țepeș – Răzbunarea”, efecte speciale, cascadorii și dresură de cai – realizat de Compania Goldstone Films

22:00 – Spectacol cu foc – trupa Piro

iun.
16
Dum
Festivalul Medieval DRACULA @ Curtea Domnească
iun. 16 toata ziua

10.30 – 23.00 – Tabăra medievală – negustori, meșteșugari, expoziție de arme, ulcioare și vase decorative

10:30-23:00 – Târgul de Rusalii – organizat de Centrul Județean pentru Cultură Dâmbovița

11.30 –Spectacol de teatru pentru copii susținut de Teatrul Municipal Tony Bulandra și spectacol pe  picioroange cu trupa Anacronism

11:30 – Conferință pe teme istorice: ”Cei 33 de domnitori feudali valahi” și momente artistice susținute de elevii Palatului Copiilor, eveniment organizat de Biroul Protejarea Patrimoniului Cultural și Dezvoltare Turistică din cadrul Primăriei Municipiului Târgoviște – locație: Sala de Conferințe a Muzeului Tiparului și Cărții Vechi

13:00 –Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală – formația Nomen Est Omen

13:30 – Pauză

15:00 – Interactiv cu publicul – Demonstrații de disciplină și antrenament de luptă, întreceri haiducești – trupele Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

16:00 – Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală formația Nomen Est Omen

18:00 – Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală formația Cimpoierii de Transilvania

18:15 – Deschidere oficială festival

18:30– ”Domnițele Cetății” dansuri medievale –  Anacronism, Paladinii de Medies

19:00 – ”DANSUL PÂNZELOR” și ”Dansul spadelor” – Moment coregrafic susținut de artiști ai trupei Anacronism

19:30 – Interactiv cu publicul – Demonstrații de disciplină și antrenament de luptă, întreceri haiducești – trupele Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

20:00 – Concert eveniment: Trupa ”Huniadi Cantores”, Cimpoierii de Transilvania și Trupa ”Trei Parale”

22:30 – Spectacol cu foc – trupa Piro

Comentariile sunt închise.