Calendar

iun.
1
joi
Festivalul copiilor ANIMA-ȚIE 2017 @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 1 toata ziua
[:ro]Festivalul copiilor ANIMA-ȚIE 2017[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

10:00 – Deschiderea festivalului

10:00 – 13:00 Ateliere – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față

11:00 – Rapunzel, regia: Daniel Burcea, Asociația C.R.E.A.S.

12:00 –  Lolo și Bobo, un spectacol de Loredana Grigoriu, Teatrul Tony Bulandra

16:00 –  Jocuri interactive pentru copii (desene pe asfalt, concursuri)

17:00 –  Întâmplările celor trei purceluși, regia: Gheorghe Balint, Teatrul Tony Bulandra

iun.
2
vin
Festivalul copiilor ANIMA-ȚIE 2017 @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 2 toata ziua
[:ro]Festivalul copiilor ANIMA-ȚIE 2017[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

10:00 – Zâne și vrăjitoare, Trupa de Teatru ANIMIS, Spectacol interactiv

11:00 – 13:00 Ateliere – Păpuși, Modelaj baloane, Pictură pe față

12:00 –  Hai la joc!, Trupa de Teatru ANIMIS, Spectacol muzical interactiv

14:00 –  Frumoasa din pădurea adormită, regia: Daniel Burcea, Asociația C.R.E.A.S.

15:00 – 17:00 Jocuri interactive pentru copii (desene pe asfalt, concursuri)

16:20 – 16:45 Trupa de balet a Danielei Toderașcu

17:00 –  Magicianul și prietenii săi – Marian Râlea

 

19:00 – Sala Mare, Spectacol pentru părinți și copii, Pasărea de Foc, un spectacol de Irina Niculescu,

              bazat pe muzica lui Igor Stravinsky, Teatrul Tony Bulandra

21:00 – Parada BABEL, ruta: Parcul Chindia (Teatrul de Vară) – Calea Domnească –

               Bld. Mircea cel Bătrân – Carol I – Teatrul Tony Bulandra

iun.
2
Dum
Babel FAST 2019 – Imaginea @ Teatrul TonyBulandra
iun. 2 toata ziua

15:30 Sala Mare a Teatrului Tony Bulandra, Deschiderea oficială

16:00 Sala Mare, LABORATOARELE BABEL – IMAGO: Crimă și pedeapsă, regia: Dumitru Acriș, aprox. 1h

17:30 Amfiteatrul Liceului nr. 2, LABORATOARELE BABEL – IMAGO: Ziua aceea, regia: Oleg Eremin, aprox. 1h

19:00 Piața Mihai Viteazul, LABORATOARELE BABEL – IMAGO: Nunta, regia: Kiril Vîtoptov, aprox. 1h

20:00 Casa Sindicatelor, Colonelul și păsările, regia: Vlad Popescu, Teatrul Ariel Râmnicu-Vâlcea, România; 2h 45 min. (fără pauză)

 

iun.
3
lun
Babel FAST 2019 – Imaginea @ Teatrul TonyBulandra
iun. 3 toata ziua

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Foaier, Indian Theatre – A journey from local to global, masterclass de Vidyanidhee Vanarase, India; 2h

18:00 Sala Mare, M means Magritte, regia: Dimitry Aryupin, blackSKYwhite, Rusia; 1h

19:30 Casa Sindicatelor, Piatra din casă, regia: Alexandru Dabija, Teatrul „Toma Caragiu” Ploiești, România; 1h 30 min.

21:30 Parcul Chindia (Teatrul de Vară) – Calea Domnească – Bulevardul Mircea cel Bătrân – Bulevardul Carol I – Teatrul Tony Bulandra, Parada Babel & Paradă Scena Kalejdoskop din Polonia; 1h

 

iun.
4
mar
Babel FAST 2019 – Imaginea @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 4 toata ziua

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala Oglinzilor, Imagini teatrale succesive în teatrul est-european cu: Oleg Loevski, Dimitry Aryupin, Aleksandar Ivanovski, Inesa Pilvelytė, Piotr Kulczyk, Horațiu Mihaiu, Ovidiu Caița; 2h

18:00 Sala Mare, In transit, regia: Aditi Venkateshwaran, IAPAR, India; 1h

19:30 Casa Sindicatelor, Julius Caesar, regia: Okbaoui Cheikh, Forssane el Rokeh, Adrar, Algeria; 1h

21:00 Piața  Mihai Viteazul, The Heart of Don Juan, regia: Piotr Kulczyk, Scena Kalejdoskop, Polonia; 1h

 

iun.
5
mie
Babel FAST 2019 – Imaginea @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 5 toata ziua

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala Oglinzilor, Yoga for performers, workshop, Aditi Venkateshwaran, IAPAR, India; 3h

18:00 Sala Mare, After, regia: Kim so jung, Sangsangchangkko (The Imaginary House), Coreea de Sud; 1h 10 min.

19:00 Centrul Vechi, Fiecare duine (Fiecare om), regia colectivă PASS, Edinburgh College, Scoția; 40 min.

19:30 Piața Mihai Viteazul, Operativi!, regia: Mario Gumina, Eccentrici Dadaro, Italia;1h

20:30 Casa Sindicatelor, Not a children`s game, regia: Albertas Vidžiūnas, Teatrul Alytus, Lituania, 1h 45 min.

 

iun.
6
joi
Babel FAST 2019 – Imaginea @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 6 toata ziua

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala Oglinzilor, Not from the emotions inside but from the images outside, workshop, Atsushi Kakumoto, Japonia; 3h

16:00 Sala Oglinzilor, Imagini teatrale succesive în teatrul contemporan cu: Jeungwoo Son, Hyungjong Song,  Kim So Jung, Scott Johnston, Vidyanidhee Vanarase, Atsushi Kakumoto; 2h

18:00 Sala Mare, ALBA, regia: Yves Marc, Thèâtre du Mouvement, Franța; 1h 15 min.

19:00 Centrul Vechi, Nunta, regia: Kiril Vîtoptov  (Laboratoarele Babel – Imago)

20:00 Piața Mihai Viteazul, Esquilibrio, Jonathan Marquis,  Italia; 40 min.

21:00 Piața Mihai Viteazul, Pasărea de Foc, regia: Irina Niculescu, Teatrul Tony Bulandra, Târgoviște, România; 40 min.

21:30 Amfiteatrul Liceului nr. 2, Smoke like a man, regia: Mickey Yonas, Yafit Levi, Israel; 1h

 

iun.
7
vin
Babel FAST 2019 – Imaginea @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 7 toata ziua

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala Oglinzilor, Not from the emotions inside but from the images outside, workshop, Atsushi Kakumoto, Japonia; 3h

18:00 Casa Sindicatelor, CUBE, regia: Pavel Knolle, Teatrul Național din Praga – Laterna Magika, Cehia; 1h

19:00 Piața Mihai Viteazul, Fiecare duine (Fiecare om), PASS, Edinburgh College, Scoția; 40 min.

20:00 Sala Mare, Medea Fantasy, regia: JeungWoo Son, The Nomad Production, Coreea de Sud; 1h 20 min.

21:30 Piața Mihai Viteazul, Spectacol de Foc și Muzică Live, The HandPan Project, România; 1h

 

iun.
8
sâm
Babel FAST 2019 – Imaginea @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 8 toata ziua

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala Oglinzilor, Not from the emotions inside but from the images outside, workshop, Atsushi Kakumoto, Japonia; 3h

17:00 Sala Mare, Sonata Kreutzer, regia: Mc Ranin, Teatrul Tony Bulandra, Târgoviște, România; 1h 10 min.

19:00 Casa Sindicatelor, Family Lear, regia: Lee Sunggu, Theater Company Gabyun, Coreea de Sud; 1h 40 min.

20:00 Centrul Vechi, Esquilibrio, Jonathan Marquis, Italia; 40 min.

21:00 Piața Mihai Viteazul, Vernisaj de fotografie „In memoriam Sorin Radu”, The HandPan Project, Nomad Flames – spectacol de foc, muzică și dans; 1h

 

iun.
9
Dum
Babel FAST 2019 – Imaginea @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 9 toata ziua

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

17:00 Sala Mare, We are made of star dust, regia: Scott Johnston, Teatrul Tony Bulandra, Târgoviște, România; 1h

18:30 Curtea Domnească, Hamlet, regia: Kolbrún Björt Sigfúsdóttir, Brite Theatre, Anglia; 1h

20:00 Piața Mihai Viteazul, Esquilibrio, Jonathan Marquis, Italia; 40 min.

21:00 Curtea Domnească, Othello, după William Shakespeare, regia: Suren Shahverdyan, Teatrul Tony Bulandra, România; 2h

 

Comentariile sunt închise.