Calendar

mai
26
vin
LOLO ȘI BOBO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 26@10:30

un spectacol de Loredana Grigoriu

 

mai
27
sâm
LOLO ȘI BOBO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 27@10:00

un spectacol de Loredana Grigoriu

 

iun.
3
Dum
Babel FAST 2018 – Gestul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 3 toata ziua
19:00 – Sala Mare, Salonul nr. 6, după A.P. Cehov, regia: Dumitru Acriș, Teatrul Tony Bulandra, România; 2h 15 min (fără pauză) 

 

 

iun.
4
lun
Babel FAST 2018 – Gestul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 4 toata ziua

18:00 Sala Mare , Carmen, după Prosper Mérimée, regia: Suren Shahverdyan, Teatrul Tony Bulandra, România; 1h

19:30 Foaier, Scenografia, un gest necesar?, conferință susținută de Jean-Guy Lecat; 1h 30 min.

21:00 Sala Mare, In Transit (În tranzit), regia: Aditi Venkateshwaran, IAPAR, India; 55 min.

21:30Parcul Chindia (Teatrul de Vară) – Calea Domnească – Bulevardul Mircea cel Bătrân – Bulevardul Carol I – Teatrul Tony Bulandra, Parada Babel; 45 min.

 

 

iun.
5
mar
Babel FAST 2018 – Gestul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 5 toata ziua

10:00Sala Oglinzilor, Mediatronic theatre, workshop de Dimitri Aryupin, blackSKYwhite, Rusia; 3h

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala Studio, Yoga pentru artiști, workshop susținut de Aditi Venkateshwaran, India; 3h

17:45Sala Mare, La Magnifica Illusione (Magnifica Iluzie), regia: Andrea Paolucci, Teatro dell’Argine, Italia; 1h

19:15 Casa Sindicatelor, Regele Lear, regia: Dumitru Acriș, Kurgan Teatr, Rusia; 2h 30min. (cu pauză)

22:00 – Sala Mare, Perhaps, Perhaps… Quizas (Poate… poate), regia: Gabriela Muñoz, Mexic; 1h

22:00 Piața Mihai Viteazul, Eunika in Circus Land (Eunika în Țara Circului), după Alice în Țara Minunilor, Scena Kalejdoskop, Polonia; 1h

 

 

iun.
6
mie
Babel FAST 2018 – Gestul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 6 toata ziua

10:00Sala Oglinzilor, Mediatronic theatre, workshop de Dimitri Aryupin, blackSKYwhite, Rusia; 3h

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

16:30Foaier, Teatrul corean al fizicului și imaginii, conferință susținută de JeungWoo Son

18:00Sala Mare, Aeterna, regia: Claire Heggen – Elsa Marquet Lienhart, Théâtre du Mouvement, Franța; 55 min.

19:00 Sala Studio, Only Bones v1.0 (Fără oase), regia: Thomas Monckton, Kallo Collective, Finlanda; 45 min.

20:00 Casa Sindicatelor, Provocări inocente, regia: Ljupčo Gyorgievski, Teatrul Nottara București; 1h 30min

20:00 Piața Mihai Viteazul și Centrul vechi, Vernissage of the Living Sculptures (Vernisajul Sculpturilor Vii); Scena Kalejdoskop, Polonia; 2h

22:00Sala Mare, Battle of Love (Războiul dragostei), regia: Okbaoui Cheikh, ITRAN, Algeria; 1h

 

 

iun.
7
joi
Babel FAST 2018 – Gestul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 7 toata ziua

10:00 Sala Oglinzilor, Devising theatre (Elaborând teatru), workshop de Scott Johnston, Scoția; 3h

10:00 Sala Studio, Atelier teatral, workshop de João Mota, Portugalia; 3h

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

18:00Sala Mare, COUNTERBODY (O posibilă percepție a materiei instabile), regia și coregrafia: Simona Deaconescu, Tangaj Dance & CNDB, România; 45 min.

19:30Casa Sindicatelor, Uniforme, regia: Sabina Scarlat, Compagnie Garage 29, Belgia; 50 min.

21:00 Curtea Domnească, Richard III, regia: Kolbrun Bjort Sigfusdottir, Brite Theatre, UK/Islanda; 1h

22:00 Sala Mare, 1969: A space Odyssey? Oddity! (1969: Odisee spațială? Ciudățenie!), regia: Yu Murai, KPR Theatre, Japonia; 1h

 

iun.
8
vin
Babel FAST 2018 – Gestul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 8 toata ziua

10:00 Sala Oglinzilor, Devising theatre (Elaborând teatru), workshop de Scott Johnston, Scoția; 3h

10:00 Sala Studio, Atelier teatral, workshop de João Mota, Portugalia; 3h

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

17:00 Casa Sindicatelor, Hamlet-Mousetrap (Cursa de șoareci), Karagandy region Kazakh drama theatre named after S.Seyfullin, Kazahstan; 1h

18:00Sala Mare, Bertrand`s Toys (Jucăriile lui Bertrand), regia: Dmitri Aryupin, BlackSKYwhite, Rusia; 1h

20:00Piața Mihai Viteazul, Jumpin’ Around (Țopăind), Django Guerzoni, Italia; 1h

22:00Sala Mare, Colecționarul, regia: Hugo Wolff, Casa de Cultură a Studenților Sibiu/Compania de Teatru-Dans Microbis, România; 1h

 

 

iun.
9
sâm
Babel FAST 2018 – Gestul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 9 toata ziua

10:00 Sala Oglinzilor, Devising theatre (Elaborând teatru), workshop de Scott Johnston, Scoția; 3h

10:00 Sala Studio, Atelier teatral, workshop de João Mota, Portugalia; 3h

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

17:00Muzeul de Istorie, Bring your own SSIP, Havoka Project, regia: Byungwook Jang, Coreea de Sud; 1h 30 min.

19:00Sala Mare, Antigona, regia: Mc Ranin, Teatrul Al. Davila, România; 1h 20 min.

20:00Piața Mihai Viteazul, Jumpin’ Around (Țopăind) Django Guerzoni, Italia; 1h

20:30Casa Sindicatelor, Requiem for Antigone (Recviem pentru Antigona), Tot Value Theatre, Coreea de Sud; 1h 10 min.

22:00Curtea Domnească, Da alma à barca do inferno (De la suflet la barca iadului), regia: João Mota, Comuna Teatro Pesquisa, Portugalia; 1h 15 min.

 

 

iun.
10
Dum
Babel FAST 2018 – Gestul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 10 toata ziua

11:00 Foaier, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

16:00Muzeul de Istorie, Bring your own SSIP, Havoka Project, regia: Byungwook Jang, Coreea de Sud; 1h 30 min.

18:00Sala Mare, To_R (Pomană), regia: Frenák Pál, Teatrul Studio M & Compagnie Pal Frenak, România; 50 min.

19:30 Casa Sindicatelor, The hour we knew nothing of each other (Ora în care nu știam nimic unul despre altul), regia: Mladen Materić, Teatrul Național al Republicii Srpska, Bosnia-Herțegovina; 1h 35 min.

20:00Piața Mihai Viteazul, Jumpin’ Around (Țopăind), Django Guerzoni, Italia; 1h

21:00 Curtea Domnească, Macbeth, după William Shakespeare, Divadlo Kontra, Slovacia; 1h

21:00 Sala Studio, Plex, după texte de Eric Bogosian, Teatrul Municipal Baia Mare; 1h 15 min

 

Comentariile sunt închise.