Calendar

mai
14
mar
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 14@10:00

Regia: Viorica Máté

Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu
Muzica: Venczel Péter

 

mai
15
mie
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 15@10:00

Regia: Viorica Máté

Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu
Muzica: Venczel Péter

 

mai
19
Dum
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 19@10:00

de Frații Grimm

Regia: Georgeta Lozincă
Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss

 

mai
21
mar
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 21@9:30

Regia: Viorica Máté

Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu
Muzica: Venczel Péter

 

ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 21@11:00

Regia: Viorica Máté

Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu
Muzica: Venczel Péter

 

mai
22
mie
ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUȘI @ Clubul Studentilor
mai 22@10:00

Regia: Geo Balint

mai
25
sâm
MICA SIRENĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
mai 25@10:00

Biletele pentru acest eveniment au fost epuizate.

afis-mica-sirena-2016Regia și scenariul: Gabriel Apostol
Scenografia: Oltea-Clara Darângă Răsnovanu

 

 

mai
27
lun
AMINTIRI DIN COPILĂRIE @ Clubul Studentilor
mai 27@10:00

Scenariu de Nicolae Poghirc după Ion Creagă
Un spectacol de: Nicolae Poghirc

iun.
15
sâm
Festivalul Medieval DRACULA @ Curtea Domnească
iun. 15 toata ziua

10.30 – 23.00 –  Tabăra medievală – negustori, meșteșugari, expoziție de arme, ulcioare și vase decorative

10:30-23:00 – Târgul de Rusalii – organizat de Centrul Județean pentru Cultură Dâmbovița

11.00 – 19.00 – Ateliere tematice de mânuirea sabiei, tras cu arcul – trupele Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

11.00 – Spectacol de teatru pentru copii susținut de Teatrul Municipal Tony Bulandra și spectacol pe  picioroange cu trupa Anacronism

12.30 – Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală – formația Nomen Est Omen

13:00 Dansuri medievale cu artiștii trupei Anacronism, Paladinii de Medieș

13:30 – Pauză

15:30 – Muzică instrumentală – formația Huniadi Cantores și Cimpoierii de Transilvania

16.00 – Interactiv cu publicul –Demonstrații de disciplină și antrenament de luptă, întreceri haiducești – Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

18.00 – ”DANSUL PÂNZELOR” – spectacol de dans și acrobații cu pânze – Anacronism Sibiu

18:30 – Recital de muzică medievală – formația Nomen Est Omen

18.30 – Parada medievală ”Solie la Turnul Cetății” – Bd.Regele Carol I (Teatrul Tony Bulandra) – Bd. Mircea cel Bătrân – Calea Domnească – Complexul Muzeal ”Curtea Domnească”

19:30 – Moment solemn – Înmânarea soliei

20:00 – Muzică vocal instrumentală – formația Huniadi Cantores și Cimpoierii de Transilvania

21:00 – Spectacol istoric „Vlad Țepeș – Răzbunarea”, efecte speciale, cascadorii și dresură de cai – realizat de Compania Goldstone Films

22:00 – Spectacol cu foc – trupa Piro

iun.
16
Dum
Festivalul Medieval DRACULA @ Curtea Domnească
iun. 16 toata ziua

10.30 – 23.00 – Tabăra medievală – negustori, meșteșugari, expoziție de arme, ulcioare și vase decorative

10:30-23:00 – Târgul de Rusalii – organizat de Centrul Județean pentru Cultură Dâmbovița

11.30 –Spectacol de teatru pentru copii susținut de Teatrul Municipal Tony Bulandra și spectacol pe  picioroange cu trupa Anacronism

11:30 – Conferință pe teme istorice: ”Cei 33 de domnitori feudali valahi” și momente artistice susținute de elevii Palatului Copiilor, eveniment organizat de Biroul Protejarea Patrimoniului Cultural și Dezvoltare Turistică din cadrul Primăriei Municipiului Târgoviște – locație: Sala de Conferințe a Muzeului Tiparului și Cărții Vechi

13:00 –Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală – formația Nomen Est Omen

13:30 – Pauză

15:00 – Interactiv cu publicul – Demonstrații de disciplină și antrenament de luptă, întreceri haiducești – trupele Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

16:00 – Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală formația Nomen Est Omen

18:00 – Muzică vocal-instrumentală cu tematică medievală formația Cimpoierii de Transilvania

18:15 – Deschidere oficială festival

18:30– ”Domnițele Cetății” dansuri medievale –  Anacronism, Paladinii de Medies

19:00 – ”DANSUL PÂNZELOR” și ”Dansul spadelor” – Moment coregrafic susținut de artiști ai trupei Anacronism

19:30 – Interactiv cu publicul – Demonstrații de disciplină și antrenament de luptă, întreceri haiducești – trupele Anacronism Sibiu și Paladinii de Terra Medies

20:00 – Concert eveniment: Trupa ”Huniadi Cantores”, Cimpoierii de Transilvania și Trupa ”Trei Parale”

22:30 – Spectacol cu foc – trupa Piro

Comentariile sunt închise.