Calendar

apr.
2
sâm
CAPRA CU TREI IEZI @ Casa Tineretului
apr. 2@10:00

[:ro]afis-capra-07Regia artistică: Antoniu Vasile Berenyi
Scenografia: Mc Ranin
Muzica: George Puiu

 

 [:en]

afis-capra-07

Regia artistică: Antoniu Vasile Berenyi
Scenografia: Mc Ranin
Muzica: George Puiu

 

 

[:]

apr.
9
sâm
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Casa Tineretului
apr. 9@10:00

[:ro]de Frații Grimm

Regia: Georgeta Lozincă
Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss

 [:]

apr.
16
sâm
AVENTURILE PEȘTIȘORULUI AZURIU @ Casa Tineretului
apr. 16@10:00

[:ro]afis-pestisor-everegia: Dan Țopa[:en]afis-pestisor-eve[:]

apr.
30
sâm
ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUȘI @ Casa Tineretului
apr. 30@10:00

[:ro]Regia: Geo Balint[:en]

Regia: Geo Balint

[:]

mai
5
joi
VRĂJITORUL DIN OZ @ Cinema Independența
mai 5@11:00

[:ro]Regia: Nicolae Poghirc

Distribuția:
Dorothy – Ana Maria Cucută
Toto – Andreea Drugulescu
Leul cel fricos – Antonia Ionescu
Omul de tinichea – Mihai Bălăceanu
Scarecrow – Florin Georgescu
Vrăjitorul din Oz / Paznicul – Ilie Ghergu
Vrăjitoarea cea bună / Vrăjitoarea cea bună / Glinda – Camelia Varga

 [:en] 

 [:]

mai
7
sâm
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Casa Tineretului
mai 7@10:00

[:ro]de Frații Grimm

Regia: Georgeta Lozincă
Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss

 [:]

mai
12
joi
NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ @ Cinema Independența
mai 12@11:00

[:ro]Spectacol muzical pentru copii inspirat din: Alexandru Mitru, Petre Dulfu, Ioan Slavici, Scrieri Populare
Textul, selecția muzicală și regia: Antoniu Vasile BERENYI
Scenografia și costumele: Mc RANIN
Aranjamentul muzical: Toni DRĂGUȘ

 [:]

mai
14
sâm
AVENTURILE PEȘTIȘORULUI AZURIU @ Casa Tineretului
mai 14@10:00

[:ro]afis-pestisor-everegia: Dan Țopa[:en]afis-pestisor-eve[:]

mai
21
sâm
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 21@10:00

[:ro]de Frații Grimm

Regia: Georgeta Lozincă
Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss

 [:]

mai
28
sâm
ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUȘI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mai 28@10:00

[:ro]Regia: Geo Balint[:en]

Regia: Geo Balint

[:]

Comentariile sunt închise.