Calendar

nov.
29
vin
LIVADA DE VIȘINI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 29@19:00

după A.P. Cehov

Regia: Jeungwoo Son

Adaptarea: Kihoon We
Scenografia: Maria Miu
Asistent scenograf: Diana Sav
Coregrafia: Hugo Wolff

Distribuția:
Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI
Ermolai Alekseevici Lopahin – Mircea SILAGHI
Leonid Andreevici Gaev – Ilie IORDAN
Varia – Andrada FUSCAȘ
Ania –Teodora COLȚ
Peter Sergheievici Trofimov – Emanuel BIGHE
Boris Borisovici Simeonov Pișcik – Ilie GHERGU
Firs – Corneliu JIPA
Cerșetorul – Florin GEORGESCU

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Cătălin Buzea, Lumini: Oana Caibăr

nov.
30
sâm
VISUL UNEI NOPȚI DE IARNĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 30@19:00

comedie de Tudor Mușatescu
regia si decorurile Mc Ranin
asistent regie: Cătălina Baciu
costumele: Raluca Frățiloiu

dec.
3
mar
ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUȘI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 3@10:00

Regia: Geo Balint

dec.
4
mie
CRIMĂ ȘI PEDEAPSĂ – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 4@19:00

după F. M. Dostoievski

Regia: Dumitru Acriș

 

dec.
5
joi
DEGEȚICA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
dec. 5@10:00

degetik net-01de Hans Christian Andersen
un spectacol de Monica Baldea

 

CRIMĂ ȘI PEDEAPSĂ – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 5@23:59

după F. M. Dostoievski

Regia: Dumitru Acriș

 

dec.
6
vin
LIVADA DE VIȘINI – Spectacol caritabil @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 6@19:00

Spectacol caritabil pentru Secția de Îngrijiri Paliative din S.J.U. Târgoviște

după A.P. Cehov

Regia: Jeungwoo Son

Adaptarea: Kihoon We
Scenografia: Maria Miu
Asistent scenograf: Diana Sav
Coregrafia: Hugo Wolff

Distribuția:
Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI
Ermolai Alekseevici Lopahin – Mircea SILAGHI
Leonid Andreevici Gaev – Ilie IORDAN
Varia – Andrada FUSCAȘ
Ania –Teodora COLȚ
Peter Sergheievici Trofimov – Emanuel BIGHE
Boris Borisovici Simeonov Pișcik – Ilie GHERGU
Firs – Corneliu JIPA
Cerșetorul – Florin GEORGESCU

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Cătălin Buzea, Lumini: Oana Caibăr

dec.
7
sâm
SOSESC DESEARĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 7@19:00

de Tudor Mușatescu
regia: Laurențiu Calomfirescu

dec.
8
Dum
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
dec. 8@10:00

de Frații Grimm

Regia: Georgeta Lozincă
Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss

 

O SCRISOARE PIERDUTĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
dec. 8@19:00

de I.L. Caragiale

Regia: Sorin Militaru
Costume: Valentin Codoiu

Distribuția:
Tipătescu – Dorin Zachei, Zoe – Paula Chirilă, Trahanache – Paul Chiribuță, Catavencu – Liviu Cheloiu, Pristanda – Ilie Ghergu, Cetățeanul turmentat – Cristian Olaru, Farfuridi – Radu Câmpean, Brânzovenescu – Emanuel Bighe, Dandanache – Mircea Silaghi

și Alegătorii: Ștefan Ștefănescu, Florin Georgescu, Radu Ilicea, Alexandru Sandu, Mircea Macarie, Matei Corbu, Gheorghe Dima, Florin Necșoiu

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Andrei Enache, Lumini: Adrian Dragomir

Comentariile sunt închise.