Calendar

nov.
9
sâm
NORA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
nov. 9@19:00

de Henrik Ibsen
regia Gelu Badea
scenografia Mc Ranin

nov.
13
mie
DEGEȚICA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
nov. 13@10:00

degetik net-01de Hans Christian Andersen
un spectacol de Monica Baldea

 

nov.
14
joi
CERNOZAURII @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
nov. 14@12:00

Regia: Radu Dinulescu

Spectacol pentru copii peste 6 ani.

Spectacolul „Cernozaurii” reprezintă un punct de pornire pentru dezbateri asupra noilor tendințe în spectacologia mondială, în dezvoltarea spectacolelor multidisciplinare: spectacole multimedia, de teatru circ, teatru dans, teatru de marionete, genuri la care s-a adăugat și o componentă ce ține de artele numerice.

O altă temă de dezbatere este cea afolosirii inadecvate a energiei nucleare, asupra tratării necorespunzătoare a deșeurilor nucleare provenite de la centralele locale sau a deșeurilor provenite din alte țări cu scopul de a fi tratate sau depozitate la noi.

O altă temă de dezbatere ar fi aceea a reconcilierii religioase a eucumenismului a toleranței.

nov.
15
vin
FRUMOS E ÎN SEPTEMBRIE LA VENEȚIA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
nov. 15@19:00

afis-frumos-e-in-septembrie-1de Teodor Mazilu
Spectacol-coupé
Un spectacol de Mc Ranin și Cătălina Baciu

 

nov.
16
sâm
MĂRUL DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
nov. 16@10:00

după Frații Grimm

Un spectacol de Monica Baldea

Cu Ana Maria Cucută

SONATA KREUTZER @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 16@19:00

după Lev Tolstoi
Un spectacol de Mc Ranin

 

Distribuția:
Tolstoi – Mihai Verbițchi
Natalia – Iulia Verdeș
Poznicev – Ilie Iordan
Trukacevski – Mircea Silaghi

nov.
17
Dum
CINEVA ARE SĂ VINĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
nov. 17@19:00

de Jon Fosse
regia: Monica Pop

nov.
20
mie
REGINA ZĂPEZII @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 20@10:00

după H.C. Andersen
Adaptarea și regia: Nicolae Poghirc
Decor și costume: Mc Ranin

Muzica: Remus Negoșanu
Coregrafia: Andreea Drugulescu și Valentin Dobriță

Distribuția:
Gerda – Teodora Colț
Magicianul cel rău, Cioroiul, Renul – Mihai Bălăceanu
Regina zăpezii, Cioară, Tâlhar, Prințesa – Andreea Alboaie
Bunica, Tâlhar, Finlandeza – Cristina Dumitra
Kai, Tâlhar, Prințul – Florin Georgescu

 

Regia tehnică: Mihai Bălăceanu
Sunet: Cătălin Buzea
Lumini: Andrei Enache
Mașiniști: Liviu Dobrescu, Dan Georgescu, Gheorghe Dima

LANSARE DE CARTE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
nov. 20@18:00

Ionuț  CRISTACHE: „Cercei în buric”

Corneliu JIPA: „Jipoeme”

participă trupa TROOPER

 

 

nov.
21
joi
VASILACHE ȘI MĂRIOARA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
nov. 21@10:00

afis-vasilache-2015-02un spectacol de Ionuț Constantinescu

Comentariile sunt închise.