Calendar

oct.
10
joi
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 10@10:00

Regia: Viorica Máté

Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu
Muzica: Venczel Péter

 

oct.
11
vin
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 11@19:00

Regia: Scott Johnston (Scoția)

Cu Voluntari ai Festivalului BABEL: Anca Gabriela Vezeteu, Ioana Teodora Brezoi-Mirică, Iulia Elena Stroie, Camelia Elena Barbu, Ștefania Beatrice Stelea, Dariana Rebeca Zamfir, Anca Elena Bălaș, Maria Emma Istrate, Remi Iulian Dobre, Horia Mihai Rizescu, Robert Iamandi, Andrei Vlad Vasile, Dariana Irina Vasile, Ștefania Nițescu, Elena Bălan.

oct.
12
sâm
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 12@10:00

de Frații Grimm

Regia: Georgeta Lozincă
Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss

 

oct.
17
joi
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 17@18:00

Festivalul Național de Creație și Interpretare

CRIZANTEMA DE AUR

Ediția 52

 

oct.
18
vin
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 18@18:00

Festivalul Național de Creație și Interpretare

CRIZANTEMA DE AUR

Ediția 52

 

oct.
19
sâm
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 19@18:00

Festivalul Național de Creație și Interpretare

CRIZANTEMA DE AUR

Ediția 52

 

oct.
22
mar
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 22@10:00

de Frații Grimm

Regia: Georgeta Lozincă
Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss

 

oct.
23
mie
INIMĂ RECE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 23@12:00

de Wilhelm Hauff
Regie: Lică Gherghilescu
Scenografie: Mc Ranin
Dramatizare: Victoria Gavrilescu

 

 

oct.
24
joi
O SCRISOARE PIERDUTĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 24@19:00

de I.L. Caragiale

Regia: Sorin Militaru
Costume: Valentin Codoiu

Distribuția:
Tipătescu – Dorin Zachei, Zoe – Paula Chirilă, Trahanache – Paul Chiribuță, Catavencu – Liviu Cheloiu, Pristanda – Ilie Ghergu, Cetățeanul turmentat – Cristian Olaru, Farfuridi – Radu Câmpean, Brânzovenescu – Emanuel Bighe, Dandanache – Mircea Silaghi

și Alegătorii: Ștefan Ștefănescu, Florin Georgescu, Radu Ilicea, Alexandru Sandu, Mircea Macarie, Matei Corbu, Gheorghe Dima, Florin Necșoiu

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Andrei Enache, Lumini: Adrian Dragomir

oct.
25
vin
LIVADA DE VIȘINI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 25@19:00

după A.P. Cehov

Regia: Jeungwoo Son

Adaptarea: Kihoon We
Scenografia: Maria Miu
Asistent scenograf: Diana Sav
Coregrafia: Hugo Wolff

Distribuția:
Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI
Ermolai Alekseevici Lopahin – Mircea SILAGHI
Leonid Andreevici Gaev – Ilie IORDAN
Varia – Andrada FUSCAȘ
Ania –Teodora COLȚ
Peter Sergheievici Trofimov – Emanuel BIGHE
Boris Borisovici Simeonov Pișcik – Ilie GHERGU
Firs – Corneliu JIPA
Cerșetorul – Florin GEORGESCU

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Cătălin Buzea, Lumini: Oana Caibăr

Comentariile sunt închise.