Calendar

feb.
20
mie
REGINA ZĂPEZII – AMÎNAT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 20@10:00

după H.C. Andersen
Adaptarea și regia: Nicolae Poghirc
Decor și costume: Mc Ranin

Muzica: Remus Negoșanu
Coregrafia: Andreea Drugulescu și Valentin Dobriță

Distribuția:
Gerda – Teodora Colț
Magicianul cel rău, Cioroiul, Renul – Mihai Bălăceanu
Regina zăpezii, Cioară, Tâlhar, Prințesa – Andreea Alboaie
Bunica, Tâlhar, Finlandeza – Cristina Dumitra
Kai, Tâlhar, Prințul – Florin Georgescu

 

Regia tehnică: Mihai Bălăceanu
Sunet: Cătălin Buzea
Lumini: Andrei Enache
Mașiniști: Liviu Dobrescu, Dan Georgescu, Gheorghe Dima

feb.
21
joi
TAKE, IANKE ȘI CADÎR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 21@19:00

de Victor Ioan Popa

un spectacol de Mc Ranin

feb.
22
vin
LIVADA DE VIȘINI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 22@19:00

după A.P. Cehov

Regia: Jeungwoo Son

Adaptarea: Kihoon We
Scenografia: Maria Miu
Asistent scenograf: Diana Sav
Coregrafia: Hugo Wolff

Distribuția:
Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI
Ermolai Alekseevici Lopahin – Mircea SILAGHI
Leonid Andreevici Gaev – Ilie IORDAN
Varia – Andrada FUSCAȘ
Ania –Teodora COLȚ
Peter Sergheievici Trofimov – Emanuel BIGHE
Boris Borisovici Simeonov Pișcik – Ilie GHERGU
Firs – Corneliu JIPA
Cerșetorul – Florin GEORGESCU

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Cătălin Buzea, Lumini: Oana Caibăr

feb.
23
sâm
PATIMA ROȘIE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 23@19:00

după Mihail Sorbul

regia: Gelu Badea

feb.
24
Dum
O NOAPTE FURTUNOASĂ – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
feb. 24@10:00

operă de Paul Constantinescu 
după comedia omonimă de I.L. Caragiale

Un spectacol de Traian Savinescu

 

Teatru de animație, dedicat spectatorilor peste 12 ani

O SCRISOARE PIERDUTĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
feb. 24@19:00

de I.L. Caragiale

Regia: Sorin Militaru
Costume: Valentin Codoiu

Distribuția:
Tipătescu – Dorin Zachei, Zoe – Paula Chirilă, Trahanache – Paul Chiribuță, Catavencu – Liviu Cheloiu, Pristanda – Ilie Ghergu, Cetățeanul turmentat – Cristian Olaru, Farfuridi – Radu Câmpean, Brânzovenescu – Emanuel Bighe, Dandanache – Mircea Silaghi

și Alegătorii: Ștefan Ștefănescu, Florin Georgescu, Radu Ilicea, Alexandru Sandu, Mircea Macarie, Matei Corbu, Gheorghe Dima, Florin Necșoiu

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Andrei Enache, Lumini: Adrian Dragomir

feb.
27
mie
AMINTIRI DIN COPILĂRIE @ Centrul Cultural European Pucioasa
feb. 27@10:00

Scenariu de Nicolae Poghirc după Ion Creagă
Un spectacol de: Nicolae Poghirc

AMINTIRI DIN COPILĂRIE @ Centrul Cultural European Pucioasa
feb. 27@12:00

Scenariu de Nicolae Poghirc după Ion Creagă
Un spectacol de: Nicolae Poghirc

feb.
28
joi
REGINA ZĂPEZII @ Teatrul tony Bulandra - Sala Mare
feb. 28@10:00

după H.C. Andersen
Adaptarea și regia: Nicolae Poghirc
Decor și costume: Mc Ranin

Muzica: Remus Negoșanu
Coregrafia: Andreea Drugulescu și Valentin Dobriță

Distribuția:
Gerda – Teodora Colț
Magicianul cel rău, Cioroiul, Renul – Mihai Bălăceanu
Regina zăpezii, Cioară, Tâlhar, Prințesa – Andreea Alboaie
Bunica, Tâlhar, Finlandeza – Cristina Dumitra
Kai, Tâlhar, Prințul – Florin Georgescu

 

Regia tehnică: Mihai Bălăceanu
Sunet: Cătălin Buzea
Lumini: Andrei Enache
Mașiniști: Liviu Dobrescu, Dan Georgescu, Gheorghe Dima

mart.
1
vin
SOSESC DESEARĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
mart. 1@19:00

de Tudor Mușatescu
regia: Laurențiu Calomfirescu

Comentariile sunt închise.