Calendar

iun.
9
vin
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 9 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

19:00Sala Mare, 5 by 5, regia: Cristina Bernal, Dram Teatro, Spania; 1h 20 min.

20:30Sala Studio, Iluzionistul, după Matei Vișniec, regia: Letteria Giuffrè Pagano, Telluris Associati, Italia; 1h

21:30Platoul Prefecturii, Kyz Zhibek, regia: Kuandyk Kasymov,  Zhambyl Regional Kazakh Drama Theatre, Kazahstan; 45 min.

23:00King Pub, Petrecere Kazahă

iun.
10
sâm
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 10 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

18:00Sala Mare, 20 de tăceri, regia: Charles Chemin, Groupe Karol Karol, Franţa; 1h 20 min.

21:00Platoul Prefecturii, Recital ITRAN, Algeria

21:15 –  Platoul Prefecturii, Concert  1000facez, Republica Moldova

21:30Platoul Prefecturii, Concert WHITE MAHALA, România

22:00Sala Mare, Salonul nr. 6, după A. P. Cehov, regia: Dumitru Acriș, Teatrul Tony Bulandra; 2h 15 min. (fără pauză)

23:00King Pub, Petrecere Coreeană

iun.
11
Dum
BABEL F.A.ST. 2017 – Sunetul @ Teatrul Tony Bulandra
iun. 11 toata ziua
[:ro]BABEL F.A.ST. 2017 - Sunetul[:] @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

15:00Sala Oglinzilor, Conferință Jeungwoo Son & Hyungjong Song, Coreea de Sud

18:00Muzeul de Istorie, Oedipus – Cei care vor să ştie, regia: Jinah Choi, Nolddang Theatre Company, Coreea de Sud; 1h 10 min.

20:00Sala Mare, Corul Orfanilor, regia: Jerzy Zoń, Teatr KTO, Polonia; 55 min.

23:00King Pub, Petrecere Network

sept.
29
vin
FRUMOS E ÎN SEPTEMBRIE LA VENEȚIA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
sept. 29@19:00

afis-frumos-e-in-septembrie-1

de Teodor Mazilu
Spectacol-coupé
Un spectacol de Mc Ranin și Cătălina Baciu

 

sept.
30
sâm
LOLO ȘI BOBO @ Sala Mihai Popescu
sept. 30@10:00

un spectacol de Loredana Grigoriu

 

GAIȚELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
sept. 30@19:00

de Alexandru Kirițescu
Regia și scenografia: Mc Ranin
Asistenţă regie: Cătălina Baciu

oct.
1
Dum
SHAKESPEARE.FURTUNA.JOC SECUND @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 1@19:00

după William Shakespeare
regia: Szabó K. István

oct.
3
mar
MICA SIRENĂ @ Sala Mihai Popescu
oct. 3@10:00

afis-mica-sirena-2016Regia și scenariul: Gabriel Apostol
Scenografia: Oltea-Clara Darângă Răsnovanu

 

 

oct.
5
joi
VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ – Avanpremieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 5@19:00

după ‘TITUS ANDRONICUS’ de William Shakespeare
regia: Michele Modesto Casarin

oct.
6
vin
VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 6@19:00

după ‘TITUS ANDRONICUS’ de William Shakespeare
regia: Michele Modesto Casarin

Comentariile sunt închise.