Calendar

lun mar mie joi vin sâm Dum
1
ARGONAUTAS – Premieră 19:00
ARGONAUTAS – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 1@19:00
Un spectacol de Mc Ranin Coproducție româno-portugheză
2
3
4
MICA SIRENĂ 10:00
MICA SIRENĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 4@10:00
[:ro]MICA SIRENĂ[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia și scenariul: Gabriel Apostol Scenografia: Oltea-Clara Darângă Răsnovanu    
5
LOLO ȘI BOBO 10:00
LOLO ȘI BOBO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 5@10:00
[:ro]LOLO ȘI BOBO[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
un spectacol de Loredana Grigoriu  
STEAUA FĂRĂ NUME 19:00
STEAUA FĂRĂ NUME @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 5@19:00
[:ro]STEAUA FĂRĂ NUME[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Mihail Sebastian Regia: Chris Nedeea   Mona – Antonia Ionescu Miroiu – Sebastian Bălășoiu Udrea – Cătălin Mareș Domnișoara Cucu – Ioana Farcaș Grieg – Bogdan Farcaș O Elevă –Ana Maria Cucută Seful Gării…
6
CÂINELE 19:00
CÂINELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 6@19:00
[:ro]CÂINELE[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Valentin Krasnogorov Regia şi scenografia: Horaţiu Mihaiu Cu: Delia Lazăr, Emanuel Bighe, Maria Nicola
7
8
9
10
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI 10:00
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 10@10:00
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia: Viorica Máté Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu Muzica: Venczel Péter  
11
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE 19:00
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 11@19:00
[:ro]SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE[:en] - copie[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Regia: Scott Johnston (Scoția)   Cu: Anca Gabriela Vezeteu, Ioana Teodora Brezoi-Mirică, Iulia Elena Stroie, Camelia Elena Barbu, Ștefania Beatrice Stelea, Dariana Rebeca Zamfir, Anca Elena Bălaș, Maria Emma Istrate,…
12
HÄNSEL ȘI GRETEL 10:00
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 12@10:00
[:ro]HÄNSEL ȘI GRETEL[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Frații Grimm Regia: Georgeta Lozincă Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss  
13
14
15
16
17
CRIZANTEMA DE AUR 18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 17@18:00
Festivalul Național de Creație și Interpretare CRIZANTEMA DE AUR Ediția 52
18
CRIZANTEMA DE AUR 18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 18@18:00
Festivalul Național de Creație și Interpretare CRIZANTEMA DE AUR Ediția 52
19
CRIZANTEMA DE AUR 18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 19@18:00
Festivalul Național de Creație și Interpretare CRIZANTEMA DE AUR Ediția 52
20
21
22
HÄNSEL ȘI GRETEL 10:00
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 22@10:00
[:ro]HÄNSEL ȘI GRETEL[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Frații Grimm Regia: Georgeta Lozincă Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss  
23
INIMĂ RECE 12:00
INIMĂ RECE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 23@12:00
[:ro]INIMĂ RECE[:en] - copie[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
de Wilhelm Hauff Regie: Lică Gherghilescu Scenografie: Mc Ranin Dramatizare: Victoria Gavrilescu    
24
O SCRISOARE PIERDUTĂ 19:00
O SCRISOARE PIERDUTĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 24@19:00
[:ro]O SCRISOARE PIERDUTĂ [:en] - copie[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
de I.L. Caragiale Regia: Sorin Militaru Costume: Valentin Codoiu Distribuția: Tipătescu – Dorin Zachei, Zoe – Paula Chirilă, Trahanache – Paul Chiribuță, Catavencu – Liviu Cheloiu, Pristanda – Ilie Ghergu, Cetățeanul turmentat…
25
LIVADA DE VIȘINI 19:00
LIVADA DE VIȘINI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 25@19:00
[:ro]LIVADA DE VIȘINI[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după A.P. Cehov Regia: Jeungwoo Son Adaptarea: Kihoon We Scenografia: Maria Miu Asistent scenograf: Diana Sav Coregrafia: Hugo Wolff Distribuția: Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI Ermolai Alekseevici Lopahin…
26
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI 10:00
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 26@10:00
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia: Viorica Máté Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu Muzica: Venczel Péter  
OTHELLO 19:00
OTHELLO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 26@19:00
[:ro]OTHELLO[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de William Shakespeare Regia: SUREN SHAHVERDIAN Scenografie: MC Ranin
27
TAKE, IANKE ȘI CADÎR 19:00
TAKE, IANKE ȘI CADÎR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 27@19:00
[:ro]TAKE, IANKE ȘI CADÎR[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Victor Ioan Popa un spectacol de Mc Ranin
28
29
30
31

Comentariile sunt închise.