Calendar

lun mar mie joi vin sâm Dum
1
ARGONAUTAS – Premieră 19:00
ARGONAUTAS – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 1@19:00
Un spectacol de Mc Ranin Coproducție româno-portugheză
2
3
4
MICA SIRENĂ 10:00
MICA SIRENĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 4@10:00
[:ro]MICA SIRENĂ[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia și scenariul: Gabriel Apostol Scenografia: Oltea-Clara Darângă Răsnovanu    
ÎNGRIJITORUL 19:00
ÎNGRIJITORUL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 4@19:00
[:ro]ÎNGRIJITORUL[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Îngrijitorul după Harold Pinter cu Vlad Teodorov, Daniel Nuță, Iulian Burciu regia Alexandru P. Rusu scenografie si costume Alexandra Constantin sound design Alexandros Raptis artist visual Mircea Marian Ilaș, Ioana Bodale, Vlad…
5
LOLO ȘI BOBO 10:00
LOLO ȘI BOBO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 5@10:00
[:ro]LOLO ȘI BOBO[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
un spectacol de Loredana Grigoriu  
STEAUA FĂRĂ NUME 19:00
STEAUA FĂRĂ NUME @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 5@19:00
[:ro]STEAUA FĂRĂ NUME[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Mihail Sebastian Regia: Chris Nedeea   Mona – Antonia Ionescu Miroiu – Sebastian Bălășoiu Udrea – Cătălin Mareș Domnișoara Cucu – Ioana Farcaș Grieg – Bogdan Farcaș O Elevă –Ana Maria Cucută Seful Gării…
6
CÂINELE 19:00
CÂINELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 6@19:00
[:ro]CÂINELE[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Valentin Krasnogorov Regia şi scenografia: Horaţiu Mihaiu Cu: Delia Lazăr, Emanuel Bighe, Maria Nicola
7
8
9
10
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI 10:00
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 10@10:00
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia: Viorica Máté Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu Muzica: Venczel Péter  
11
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE 19:00
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 11@19:00
SUNTEM FĂCUȚI DIN PRAF DE STELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Regia: Scott Johnston (Scoția) Cu Voluntari ai Festivalului BABEL: Anca Gabriela Vezeteu, Ioana Teodora Brezoi-Mirică, Iulia Elena Stroie, Camelia Elena Barbu, Ștefania Beatrice Stelea, Dariana Rebeca Zamfir, Anca Elena Bălaș,…
12
HÄNSEL ȘI GRETEL 10:00
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 12@10:00
[:ro]HÄNSEL ȘI GRETEL[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Frații Grimm Regia: Georgeta Lozincă Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss  
13
14
15
16
17
CRIZANTEMA DE AUR 18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 17@18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
Festivalul Național de Creație și Interpretare CRIZANTEMA DE AUR Ediția 52  
18
CRIZANTEMA DE AUR 18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 18@18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
Festivalul Național de Creație și Interpretare CRIZANTEMA DE AUR Ediția 52  
19
CRIZANTEMA DE AUR 18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 19@18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
Festivalul Național de Creație și Interpretare CRIZANTEMA DE AUR Ediția 52  
20
21
22
HÄNSEL ȘI GRETEL 10:00
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 22@10:00
[:ro]HÄNSEL ȘI GRETEL[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Frații Grimm Regia: Georgeta Lozincă Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss  
23
INIMĂ RECE 12:00
INIMĂ RECE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 23@12:00
INIMĂ RECE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
de Wilhelm Hauff Regie: Lică Gherghilescu Scenografie: Mc Ranin Dramatizare: Victoria Gavrilescu    
24
O SCRISOARE PIERDUTĂ 19:00
O SCRISOARE PIERDUTĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 24@19:00
[:ro]O SCRISOARE PIERDUTĂ [:en][:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
de I.L. Caragiale Regia: Sorin Militaru Costume: Valentin Codoiu Distribuția: Tipătescu – Dorin Zachei, Zoe – Paula Chirilă, Trahanache – Paul Chiribuță, Catavencu – Liviu Cheloiu, Pristanda – Ilie Ghergu, Cetățeanul turmentat…
25
LIVADA DE VIȘINI 19:00
LIVADA DE VIȘINI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 25@19:00
[:ro]LIVADA DE VIȘINI[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după A.P. Cehov Regia: Jeungwoo Son Adaptarea: Kihoon We Scenografia: Maria Miu Asistent scenograf: Diana Sav Coregrafia: Hugo Wolff Distribuția: Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI Ermolai Alekseevici Lopahin…
26
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI 10:00
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 26@10:00
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia: Viorica Máté Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu Muzica: Venczel Péter  
OTHELLO 19:00
OTHELLO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 26@19:00
[:ro]OTHELLO[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de William Shakespeare Regia: SUREN SHAHVERDIAN Scenografie: MC Ranin
27
TAKE, IANKE ȘI CADÎR 19:00
TAKE, IANKE ȘI CADÎR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 27@19:00
[:ro]TAKE, IANKE ȘI CADÎR[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Victor Ioan Popa un spectacol de Mc Ranin
28
29
30
31

Comentariile sunt închise.