Calendar

oct.
17
joi
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 17@18:00

Festivalul Național de Creație și Interpretare

CRIZANTEMA DE AUR

Ediția 52

 

oct.
18
vin
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 18@18:00

Festivalul Național de Creație și Interpretare

CRIZANTEMA DE AUR

Ediția 52

 

oct.
19
sâm
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 19@18:00

Festivalul Național de Creație și Interpretare

CRIZANTEMA DE AUR

Ediția 52

 

oct.
22
mar
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 22@10:00

de Frații Grimm

Regia: Georgeta Lozincă
Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss

 

oct.
23
mie
INIMĂ RECE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 23@12:00

de Wilhelm Hauff
Regie: Lică Gherghilescu
Scenografie: Mc Ranin
Dramatizare: Victoria Gavrilescu

 

 

oct.
24
joi
O SCRISOARE PIERDUTĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 24@19:00

de I.L. Caragiale

Regia: Sorin Militaru
Costume: Valentin Codoiu

Distribuția:
Tipătescu – Dorin Zachei, Zoe – Paula Chirilă, Trahanache – Paul Chiribuță, Catavencu – Liviu Cheloiu, Pristanda – Ilie Ghergu, Cetățeanul turmentat – Cristian Olaru, Farfuridi – Radu Câmpean, Brânzovenescu – Emanuel Bighe, Dandanache – Mircea Silaghi

și Alegătorii: Ștefan Ștefănescu, Florin Georgescu, Radu Ilicea, Alexandru Sandu, Mircea Macarie, Matei Corbu, Gheorghe Dima, Florin Necșoiu

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Andrei Enache, Lumini: Adrian Dragomir

oct.
25
vin
LIVADA DE VIȘINI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 25@19:00

după A.P. Cehov

Regia: Jeungwoo Son

Adaptarea: Kihoon We
Scenografia: Maria Miu
Asistent scenograf: Diana Sav
Coregrafia: Hugo Wolff

Distribuția:
Liubov Andreevna Ranevskaia – Adriana IRIMESCU TITIENI
Ermolai Alekseevici Lopahin – Mircea SILAGHI
Leonid Andreevici Gaev – Ilie IORDAN
Varia – Andrada FUSCAȘ
Ania –Teodora COLȚ
Peter Sergheievici Trofimov – Emanuel BIGHE
Boris Borisovici Simeonov Pișcik – Ilie GHERGU
Firs – Corneliu JIPA
Cerșetorul – Florin GEORGESCU

Regia tehnică: Radu Ilicea & Alexandru Sandu, Sunet: Cătălin Buzea, Lumini: Oana Caibăr

oct.
26
sâm
ALBĂ CA ZĂPADA ȘI CEI ȘAPTE PITICI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
oct. 26@10:00

Regia: Viorica Máté

Scenografia: Eugenia Tărășescu Jianu
Muzica: Venczel Péter

 

OTHELLO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 26@19:00

afis-othello-final-micde William Shakespeare

Regia: SUREN SHAHVERDIAN
Scenografie: MC Ranin

oct.
27
Dum
TAKE, IANKE ȘI CADÎR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
oct. 27@19:00

de Victor Ioan Popa
un spectacol de Mc Ranin

Comentariile sunt închise.