Calendar

lun mar mie joi vin sâm Dum
1
DUMNEZEU IUBEȘTE – Spectacol invitat 19:00
DUMNEZEU IUBEȘTE – Spectacol invitat @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 1@19:00
[:ro]DUMNEZEU IUBEȘTE - Spectacol invitat[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
după Zlata Demina Traducerea: Elvira Platon Rîmbu Regia și scenografia: Tomi Cristin Aranjamentul muzical: Tomi Cristin Fotografia: Tudor Petrescu și Andrei Casandra Producția: Liviu Cheloiu Cu: Magda Catone / Carmen…
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
TAKE, IANKE ȘI CADÎR 19:00
TAKE, IANKE ȘI CADÎR @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 11@19:00
[:ro]TAKE, IANKE ȘI CADÎR[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Victor Ioan Popa un spectacol de Mc Ranin
12
MĂRUL DE AUR 10:00
MĂRUL DE AUR @ Sala Mihai Popescu
Apr 12@10:00
[:ro]MĂRUL DE AUR[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după Frații Grimm Un spectacol de Monica Baldea Cu Ana Maria Cucută
13
NUNTA LUI FIGARO 19:00
NUNTA LUI FIGARO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 13@19:00
de Beaumarchais regia: Mc Ranin
14
LOLO ȘI BOBO 10:00
LOLO ȘI BOBO @ Sala Mihai Popescu
Apr 14@10:00
[:ro]LOLO ȘI BOBO[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
un spectacol de Loredana Grigoriu  
MARGINEA 19:00
MARGINEA @ Sala Mihai Popescu
Apr 14@19:00
[:ro]MARGINEA[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Edward Bond regia: Elisa Cîtea
15
PATIMA ROȘIE – Premieră 19:00
PATIMA ROȘIE – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 15@19:00
[:ro]PATIMA ROȘIE - Premieră[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
după Mihail Sorbul regia: Gelu Badea
16
17
MICA SIRENĂ 10:00
MICA SIRENĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 17@10:00
[:ro]MICA SIRENĂ[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia și scenariul: Gabriel Apostol Scenografia: Oltea-Clara Darângă Răsnovanu    
18
VASILACHE SI MARIOARA 10:00
VASILACHE SI MARIOARA @ Sala Mihai Popescu
Apr 18@10:00
VASILACHE SI MARIOARA @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
un spectacol de Ionuț Constantinescu
19
NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ 11:00
NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ @ Clubul Studentilor
Apr 19@11:00
[:ro]NĂZDRĂVĂNIILE LUI PĂCALĂ[:] @ Clubul Studentilor | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Spectacol muzical pentru copii inspirat din: Alexandru Mitru, Petre Dulfu, Ioan Slavici, Scrieri Populare Textul, selecția muzicală și regia: Antoniu Vasile BERENYI Scenografia și costumele: Mc RANIN Aranjamentul muzical: Toni…
20
CAMINO, DRUMUL SPRE LUMINĂ – Lansare de carte 17:00
CAMINO, DRUMUL SPRE LUMINĂ – Lansare de carte @ Teatrul Tony Bulandra -Foaier
Apr 20@17:00
[:ro]CAMINO, DRUMUL SPRE LUMINĂ - Lansare de carte[:] @ Teatrul Tony Bulandra -Foaier | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
CAMINO, DRUMUL SPRE LUMINĂ. JURNALUL UNUI MEDIC ANESTEZIST Autor: Ecaterina Botoncea
CARMEN 19:00
CARMEN @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 20@19:00
[:ro]CARMEN[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Prosper Mérimée regia: Suren Shahverdyan
21
MOTANUL ÎNCĂLȚAT 10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Sala Mihai Popescu
Apr 21@10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Charles Perrault regia: Alin Antemir  
MIREASĂ DE ÎMPRUMUT 19:00
MIREASĂ DE ÎMPRUMUT @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 21@19:00
[:ro]MIREASĂ DE ÎMPRUMUT[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Astrid Lindgren regia: Răzvan Popa
22
23
HÄNSEL ȘI GRETEL 10:00
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Sala Mihai Popescu
Apr 23@10:00
[:ro]HÄNSEL ȘI GRETEL[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Frații Grimm Regia: Georgeta Lozincă Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss  
24
HÄNSEL ȘI GRETEL 10:00
HÄNSEL ȘI GRETEL @ Sala Mihai Popescu
Apr 24@10:00
[:ro]HÄNSEL ȘI GRETEL[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Frații Grimm Regia: Georgeta Lozincă Muzica:  Zeno Apostolache-Kiss  
25
ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUȘI 10:00
ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUȘI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 25@10:00
ÎNTÂMPLĂRILE CELOR TREI PURCELUȘI @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia: Geo Balint
26
GAIȚELE 19:00
GAIȚELE @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 26@19:00
[:ro]GAIȚELE[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Alexandru Kirițescu Regia și scenografia: Mc Ranin Asistenţă regie: Cătălina Baciu
27
AMINTIRI DIN COPILĂRIE 10:00
AMINTIRI DIN COPILĂRIE @ Centrul Cultural
Apr 27@10:00
[:ro]AMINTIRI DIN COPILĂRIE[:] @ Centrul Cultural | Gura Ocniţei | Județul Dâmbovița | România
Scenariu de Nicolae Poghirc după Ion Creagă Un spectacol de: Nicolae Poghirc
SOSESC DESEARĂ 19:00
SOSESC DESEARĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 27@19:00
[:ro]SOSESC DESEARĂ[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Tudor Mușatescu regia: Laurențiu Calomfirescu
28
MĂRUL DE AUR 10:00
MĂRUL DE AUR @ Sala Mihai Popescu
Apr 28@10:00
[:ro]MĂRUL DE AUR[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după Frații Grimm Un spectacol de Monica Baldea Cu Ana Maria Cucută
PEATRA DIN CASĂ 19:00
PEATRA DIN CASĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
Apr 28@19:00
[:ro]PEATRA DIN CASĂ[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Un spectacol de Corneliu JIPA Scenografia: Mc RANIN  
29
NUNTA LUI FIGARO 19:00
NUNTA LUI FIGARO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Apr 29@19:00
[:ro]NUNTA LUI FIGARO[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Beaumarchais regia: Mc Ranin
30

Comentariile sunt închise.