Calendar

lun mar mie joi vin sâm Dum
1
SHAKESPEARE.FURTUNA.JOC SECUND 19:00
SHAKESPEARE.FURTUNA.JOC SECUND @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Oct 1@19:00
[:ro]SHAKESPEARE.FURTUNA.JOC SECUND[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
după William Shakespeare regia: Szabó K. István
2
3
MICA SIRENĂ 10:00
MICA SIRENĂ @ Sala Mihai Popescu
Oct 3@10:00
[:ro]MICA SIRENĂ[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia și scenariul: Gabriel Apostol Scenografia: Oltea-Clara Darângă Răsnovanu    
4
5
VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ – Avanpremieră 19:00
VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ – Avanpremieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Oct 5@19:00
[:ro]VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ - Avanpremieră[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
după ‘TITUS ANDRONICUS’ de William Shakespeare regia: Michele Modesto Casarin
6
VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ – Premieră 19:00
VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Oct 6@19:00
[:ro]VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ - Premieră[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
după ‘TITUS ANDRONICUS’ de William Shakespeare regia: Michele Modesto Casarin
7
MOTANUL ÎNCĂLȚAT 10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Sala Mihai Popescu
Oct 7@10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Charles Perrault regia: Alin Antemir  
OTHELLO 19:00
OTHELLO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Oct 7@19:00
OTHELLO @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de William Shakespeare Regia: SUREN SHAHVERDIAN Scenografie: MC Ranin
8
9
10
AMINTIRI DIN COPILĂRIE – Premieră 12:00
AMINTIRI DIN COPILĂRIE – Premieră @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Oct 10@12:00
[:ro]AMINTIRI DIN COPILĂRIE - Premieră[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Scenariu de Nicolae Poghirc după Ion Creagă Un spectacol de: Nicolae Poghirc
11
12
PINOCCHIO 10:00
PINOCCHIO @ Sala Mihai Popescu
Oct 12@10:00
[:ro]PINOCCHIO[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după o poveste de Carlo Collodi Regia și scenariul: Gabriel Apostol  
13
FATA DIN CURCUBEU 19:00
FATA DIN CURCUBEU @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
Oct 13@19:00
[:ro]FATA DIN CURCUBEU[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
One-woman show, dramă Cu: Marcela Motoc Text și regie: Lia Bugnar
14
DEGEȚICA 10:00
DEGEȚICA @ Sala Mihai Popescu
Oct 14@10:00
DEGEȚICA @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Hans Christian Andersen un spectacol de Monica Baldea  
MARGINEA – Premieră 19:00
MARGINEA – Premieră @ Sala Mihai Popescu
Oct 14@19:00
[:ro]MARGINEA - Premieră[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Edward Bond regia: Elisa Cîtea
15
16
17
MOTANUL ÎNCĂLȚAT 10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Sala Mihai Popescu
Oct 17@10:00
MOTANUL ÎNCĂLȚAT @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
de Charles Perrault regia: Alin Antemir  
18
19
CRIZANTEMA DE AUR 18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra
Oct 19@18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
Festivalul Național de Creație și Interpretare CRIZANTEMA DE AUR Ediția 50 – jubiliară
20
CRIZANTEMA DE AUR 18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra
Oct 20@18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
Festivalul Național de Creație și Interpretare CRIZANTEMA DE AUR Ediția 50 – jubiliară
21
CRIZANTEMA DE AUR 18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra
Oct 21@18:00
CRIZANTEMA DE AUR @ Teatrul Tony Bulandra | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
Festivalul Național de Creație și Interpretare CRIZANTEMA DE AUR Ediția 50 – jubiliară
22
23
24
LOLO ȘI BOBO 10:00
LOLO ȘI BOBO @ Casa Tineretului
Oct 24@10:00
[:ro]LOLO ȘI BOBO[:] @ Casa Tineretului | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
un spectacol de Loredana Grigoriu  
25
26
CENUȘĂREASA 12:00
CENUȘĂREASA @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Oct 26@12:00
[:ro]CENUȘĂREASA[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
Regia artistică: Matei Bogdan Scenografia: Mc Ranin  
27
VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ 19:00
VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Oct 27@19:00
[:ro]VÂNĂTOAREA SĂLBATICĂ[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
după ‘TITUS ANDRONICUS’ de William Shakespeare regia: Michele Modesto Casarin
28
PINOCCHIO 10:00
PINOCCHIO @ Sala Mihai Popescu
Oct 28@10:00
[:ro]PINOCCHIO[:] @ Sala Mihai Popescu | Târgoviște | Județul Dâmbovița | România
după o poveste de Carlo Collodi Regia și scenariul: Gabriel Apostol  
MOFTURILE LUI NENEA IANCU 19:00
MOFTURILE LUI NENEA IANCU @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare
Oct 28@19:00
[:ro]MOFTURILE LUI NENEA IANCU[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Mare | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
texte miniaturale de I.L. Caragiale un spectacol de Mc Ranin
29
CINEVA ARE SĂ VINĂ 19:00
CINEVA ARE SĂ VINĂ @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio
Oct 29@19:00
[:ro]CINEVA ARE SĂ VINĂ[:] @ Teatrul Tony Bulandra - Sala Studio | Târgoviște | Județul Dâmbovița | Romania
de Jon Fosse regia: Monica Pop
30
31

Comentariile sunt închise.